logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 32682530 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Poloviční náklady na provoz - to je auto na LPG

Poloviční náklady na provoz - to je auto na LPG

 

Jak se bránit neustále rostoucím cenám benzinu a nafty? Jedině změnou paliva. Protože auta na elektřinu jsou zatím drahá a neexistuje plošný systém dobíjení, výhodnou alternativou je LPG neboli zkapalněný propan-butan. Počet čerpacích stanic s LPG je dnes dostatečný, přestože to zpočátku šlo velmi pomalu. Jezdit na zkapalněný plyn už dnes není výjimka. Vozů přibývá a pro motoristy se komfort služeb neustále zvyšuje. A vyšší náklady na přestavbu se vám brzy vrátí.

 

Největší výhodou vozů s LPG je mimořádně levný provoz ve srovnání s běžnými benzinovými či naftovými motory. Při kvalitním seřízení a ekonomické jízdě vyjdou náklady na polovinu. Zkapalněný propan-butan je odpadem při zpracování ropy a proto ho bude pořád dost. Těžba ropy se neustále zvyšuje a cena LPG je víc než příznivá. Další výhodou aut s LPG je tichá jízda a menší opotřebování motoru. Příznivci čistého životního prostředí jsou pro LPG všemi deseti - při spalování vzniká několikanásobně menší množství jedovatých sloučenin. Je to prakticky „čisté" palivo.

 

I když si necháte přestavět vozidlo na LPG pohon, neznamená to, že už nemůžete jezdit na benzin. Stačí přepnou do jiného režimu a jezdíte jako dřív. A co víc - s dvěma nádržemi se dostanete podstatně dál než s jednou. A strach, že máte ve voze plynovou bombu? To už dávno neplatí. Dnešní nádrže musí splňovat ještě přísnější požadavky než zařízení na benzin.

 

Přestavba vozu na LPG je rychlá a mechanici už „vychytali" všechny nástrahy. Přejít na nový pohon mohou starší i nejnovější auta. Vyplatí se to. Podle typy motoru a své peněženky si vyberte rozsah přestavby. Starším vozům s karburátorem vyhovují centrální směšovače. Nové vozy mohou využít kontinuální nebo sekvenční vstřikování s tryskami, které řídí elektronika. A nádrže na LPG nemusíte mít vzadu v kufru, dnes se už montují místo rezervního kola. Omezení je opravdu minimální. Můžete se hned objednat u společnosti AutoGas Centrum Strakonice. Přestavby na LPG dělají už dvacet let.

 

Zdroj:http://www.firmy-sobe.cz
Zdroj foto:http://www.lpg-autogascentrum.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22