logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 32682069 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Podzim svádí k výletům na kolech, kam ale s nimi?

Podzim svádí k výletům na kolech, kam ale s nimi?

 

Podzimní výlety do přírody jsou již tradicí. Na kolech jsou o něco zábavnější a sportovní aktivita pomůže nejen tělu, ale pohladí i na duši. Pokud jste ale v podobných zábavách nováček a zatím jste ještě s kolem na automobilu nikam nejeli, je dobré se podívat alespoň na základní výčet možností. A tady jsou.

 

 

Kde budete převážet kolo, určí umístění nosiče

 

U nosičů kol máte několik možností. Buď ho můžete umístit tradičně na střeše, dále pak na tažném zařízení anebo na páté dveře, tedy dveře od kufru. Každá z variant má své přednosti, ale i nevýhody, proto je jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Základem bezpečné jízdy s nosičem je pomalejší jízda a opatrnost. Když se totiž někdo řítí 150 km/h po dálnici, nemůže se divit, že se tam kolo prostě uletí.

 

 

Umístění kol na střešním nosiči má své jisté výhody. Nic vám nebrání ve výhledu, lehce se dostanete do kufru a střecha navíc zpravidla unese více, než tažné. Přesto ale myslete, že na střechu automobilu byste neměli dávat větší náklad, než do 50 kg. Mohlo by pak hrozit její zhroucení. Opatrně na dálnici byste měli jezdit právě v okamžiku, kdy máte kola na střeše. Jednoduše se totiž dostanete do místa, kde trochu více fouká, a ve vysoké rychlosti se mohou kola uvolnit. Proto raději pomaleji a opatrně.

 

 

Kola na tažném zařízení zajišťují bezpečnější jízdu na dálnici, protože nemáte takový odpor. Navíc se nemusíte dívat na výšku krytých parkovišť a bát se, že kola necháte za sebou. Nevýhodou nebo lépe řešeno drobnou komplikací je nutnost druhé SPZ. Nosič, který umístíte na tažné zařízení, totiž skryje SPZ na automobilu, a proto si musíte za pár stovek zařídit její kopii, kterou umístíte na nosič.

 

 

U nosiče na páté dveře je lepší se zeptat odborníků. Určitě nevybírejte univerzální, kupte ten, který je vyrobený pro vaši značku a typ automobilu. Mohlo by pak hrozit, že přijdete o zadní okno u kufru.

 

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22