logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 32682076 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Povinné vybavení automobilů systémem EPS

Povinné vybavení automobilů systémem EPS

 

Další opatření pro zvýšení bezpečnosti na silnicích: Evropský parlament zavedl povinné vybavení systémem ESP®. ESP® bude od listopadu 2011 povinným vybavením všech nových modelů osobních i užitkových vozidel a od listopadu 2014 všech nových vozidel:

  • V prvních šesti měsících roku 2008 bylo v Německu vybaveno systémem ESP® 81 % všech nově registrovaných osobních automobilů, v Evropě to bylo 53 %,
  • Počínaje modelovým rokem 2012 musejí být v USA vybavena systémem ESP® všechna vozidla do celkové hmotnosti 4,5 tuny

 

AUTOTI 

 

Evropský parlament 10. března 2009 odsouhlasil povinné vybavení všech nových vozidel systémem ESP®. V souladu s nařízením musí být od listopadu 2011 veškeré modely osobních a užitkových vozidel registrovaných v Evropské unii vybaveny systémem aktivní bezpečnosti ESP®. Od listopadu 2014 bude toto pravidlo platit již pro všechny nové automobily. Nařízení čeká ještě na závěrečné schválení Radou ministrů. Výzkum v oblasti nehod ukázal, že smyk je hlavní příčinou nehod se smrtelnými následky.

 

auto 

 

"ESP® může zabránit až 80 procentům všech nehod vzniklých z důvodu smyku", říká Dr. Werner Struth, prezident divize Řízení podvozkových systémů společnosti Bosch, a shrnuje tak výsledky mezinárodních studií. "Ihned po bezpečnostních pásech je tento systém druhou nejdůležitější bezpečnostní technologií ve vozidle". Bosch vyvinul program elektronické stability a v roce 1995 se stal první společností na světě, která začala s jeho sériovou výrobou. Podle analýzy Bosch bylo v prvních šesti měsících roku 2008 vybaveno ESP® již 53 % všech nově registrovaných vozidel v Evropě; v Německu pak bylo takto vybaveno již 81 % .

 

AUTOMAPA 

 

 

Nová nařízení zvyšují bezpečnost a jsou ekologická.

Povinná instalace ESP® je součástí komplexního balíčku opatření, který hodlá Evropská unie zavést z důvodu zvýšení bezpečnosti na silnicích a snížení spotřeby paliva. Kromě ESP® budou od listopadu 2013 (u nových modelů) a od listopadu 2015 (u nových registrací) povinné například také systémy prediktivního nouzového brzdění a varování před opuštěním jízdního pruhu pro užitková vozidla s hmotností nad 3,5 tuny a pro minivany a autobusy s více než osmi sedadly. Počínaje listopadem 2012 budou ještě více snižovat spotřebu paliva povinné pneumatiky s nízkým odporem valivého tření a systémy pro monitorování tlaku v pneumatikách. Navíc dojde ke zrušení a nahrazení více než 50 stávajících nařízení Evropské unie a více než 100 doplňujících nařízení novými nařízeními OSN/EHS.

Národní úřad pro dálniční provoz a bezpečnost v USA, NHTSA, již vydal v roce 2007 zákonné nařízení, podle kterého musí být od modelového roku 2012 všechny osobní automobily do celkové hmotnosti 4,5 tuny vybaveny systémem ESP®.

Aktivně po celé Evropě pro větší bezpečnost na silnicích

V roce 2001, kdy se počet lidí usmrcených na silnicích vyšplhal na 50 000, si dala Evropská komise za cíl snížit počet úmrtí na silnicích v rámci EU do roku 2010 na polovinu. Jako přední dodavatel ESP® a ostatních bezpečnostních technologií, podporuje Bosch již mnoho let programy zaměřené na dosažení tohoto cíle. Společnost Bosch byla také jedním ze zakládajících členů "Charty bezpečnosti na silnicích EU" v roce 2004 a intenzivně se angažuje v informační kampani "Choose ESC!" ("Zvolte ESC!"), jejímž záměrem je zvýšit úroveň vybavení prostřednictvím poskytování informací o výhodách ESP®. V roce 2006 byl počet úmrtí na silnicích v rámci EU 39 500.

Elektronický program stability ESP® nabízí podporu řidičům při téměř každé kritické situaci, která může nastat během řízení. Zahrnuje funkce protiblokovacího systému ABS a systém řízení pohonu TCS. Také detekuje a aktivně vyrovnává klouzavé pohyby vozidla. Asociace Euro NCAP (European New Car Assessment Programme), která provádí testování a hodnocení bezpečnosti vozidel za použití simulace nehodových situací, zahrnula počínaje únorem 2009 systém aktivní bezpečnosti do svého nového vyhodnocovacího postupu. V souladu s novými směrnicemi tak mohou modely vozidel od roku 2010 obdržet nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení asociace pouze v případě, že budou standardně vybaveny systémem ESP®.

Zdroj:www.uamk-cr.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22