logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 32682456 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Zimní pneu a nejvyšší čas na jejich nákup

Zimní pneu a nejvyšší čas na jejich nákup

 

Pneumatiky, a zvláště zimní pneumatiky, se pomalu začnou stále více dostávat do povědomí řidičů. Tak, jak se podzim promění v zimu, zimní pneu se stanou středobodem naší bezpečné jízdy.

Je čas na zimní pneu!

Zimní pneumatiky a pneumatiky obecně, si zaslouží naší bedlivou pozornost především pro způsob, jakým ovlivňují bezpečnost naší jízdy zvláště v nadcházejícím zimním období. I to je důvod, proč je tu Pneu Klub, web, který se na pneumatiky dívá odborným pohledem.

Pneu Klub hodlá v nadcházejícím období informovat o problematice zimních pneumatik. Tento web se vydá po stopách mnoha mýtů, které obklopují zimní pneu.

Mnoho řidičů zimní pneumatiky nakupuje až tehdy, když jim na kapotu vozu dapadnou první sněhové vločky. Mýtus, že zimní pneu je třeba měnit kvůli sněhové nadílce na silnicích, je stále ještě velmi hojně rozšířen. Pneumatiky, respektive zimní pneu, však měníme především pro jejich speciální vlastnosti. Zimní pneumatiky se především umějí přizpůsobit nižším teplotám. Speciální zimní pneu tak, na rozdíl od těch letních, dokáží lépe přilnout k vozovce a tím zajistit bezpečnější jízdu.

Myslete na bezpečnost

Možná si říkáte, že na zimní pneumatiky je dost času, nejste přeci žádní závodníci. Ale zimní pneu se nejstarají jen o držení naší stopy v zatáčkách. Jednou z nejdůležitějších funkcí zimní pneumatiky je zajistit co nejkratší brzdnou dráhu. Letní pneumatiky, díky své tvrdé konstrukci, vlivem nízké teploty „ztvrdnou" a po asfaltu kloužou. Brzdná dráha se tak nebezpečně prodlužuje. Zimní pneumatiky jsou však měkčí, takže při brždění mají stále velmi dobrý styk s podložím. Brzdná dráha se v důsledku toho zkracuje o 30 až 40 metrů. Vzhledem k tomu, že v silničním provozu rozhoduje o životě každý metr brzdné dráhy, je zřejmé, že zimní pneumatiky bychom si něměli nadělovat pod stromeček.

Tyto a další informace, které pro vás naši redaktoři shromažďují a třídí, naleznete přehledně uspořádané na webu Pneu Klub.

Zdroj:www.firmy-sobe.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22