logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 33731312 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Pro jaké použití bude těleso sloužit?

Pro jaké použití bude těleso sloužit?

 

 

Zařizujete koupelnu a jednou z věcí, kterou je ještě potřeba také zakoupit je i otopné těleso nebo koupelnový žebřík chcete-li. Rozměry pro instalaci koupelnového radiátoru je nutno znát už ve fázi hrubé stavby koupelny. Na výběr je mnoho druhů a liší se například výkonem, velikostí a také designem.

 

 

 

Před samotným nákupem je třeba si ujasnit, zda plánujete koupelnu tělesem i vytápět, nebo bude výrobek sloužit pouze k sušení ručníků. Toto je nejdůležitější krok, pomocí kterého se zaměříme na konkrétní výrobky s určitým tepelným výkonem. Pokud máte, nebo budete mít v koupelně podlahové vytápění, nemusíte výkon žebříku vůbec řešit.

 

 

Pokud bude koupelnový radiátor sloužit jako jediný zdroj vytápění, je nutné si potřebný výkon vypočítat a to následovně:

 

 

Vynásobte plochu koupelny v m2 její výškou v m pro výpočet objemu. Tento objem pak vynásobte číslem 75 a výsledkem je potřebný výkon otopného žebříku ve watech.

 

 

Například Šířka místnosti 1,8m x délka 2,2m x výška 2,7m = 10,7m3 x 75 = 800W

 

 

Způsob připojení

 

 

Způsob připojení otopného žebříku se rozděluje na tři možné varianty:

 

 

  • Elektrický – tento typ žebříku je uzavřen, naplněn vodou, nemrznoucí kapalinou a potřebujete k němu topnou tyč. S termostatem můžete navíc regulovat teplotu v místnosti. Zapojení lze provést buď napevno do el. sítě, nebo do připravené zásuvky.
  • Teplovodní – Tato varianta neobsahuje topnou tyč a je připojena na otopnou soustavu v domě.
  • Kombinovaný – U této varianty můžete například během zimy využívat otopnou soustavu v domě a v letních měsících kdy je soustava vypnutá jednoduše zapojíte zabudovanou el. tyč do zásuvky. V letních měsících je také důležité pamatovat na to, aby ventil žebříku s přívodem na otopnou soustavu byl vypnutý.

 

 

Barevné varianty a design

 

 

Z barevných variant si můžete vybírat ať už ze základní bílé, která bývá nejlevnější variantou, nebo také z chromové, antracitu, grafitu a dalších barevných úprav.

Designově jsou dostupné varianty rovných a oblých tvarů. Dále pak úzké, hranaté, dekorativní varianty, nebo pak s integrovaným zrcadlem, držákem ručníku apod.

Výběr otopného žebříku nemusí být vůbec věda, pokud víte, jaké jsou dostupné možnosti a varianty.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22