logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30347247 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Kde se to požitkáři jen hemží: zimní ráj u tyrolského jezera Achensee

Kde se to požitkáři jen hemží: zimní ráj u tyrolského jezera AchenseeKde se to požitkáři jen hemží: zimní ráj u tyrolského jezera AchenseeKde se to požitkáři jen hemží: zimní ráj u tyrolského jezera AchenseeKde se to požitkáři jen hemží: zimní ráj u tyrolského jezera AchenseeKde se to požitkáři jen hemží: zimní ráj u tyrolského jezera AchenseeKde se to požitkáři jen hemží: zimní ráj u tyrolského jezera Achensee

 

Jehličnaté lesy jsou pokryté hlubokým sněhem. Na rákosových loukách na pobřeží se třpytí sněhové krystaly, zatímco se mohutné hory odráží na vodní hladině.

 

 

Tyrolské jezero Achensee, které se rozprostírá jako fjord mezi pohořím Rofan a Karwendel, nadchne každého romantika. Dovolenkáři si tu vychutnávají pohádkovou zimní krajinu při dlouhých procházkách, na běžeckých stopách nebo na sjezdovkách a cení si vybrané pohostinnosti u největšího jezera Tyrolska, kolem kterého se seskupuje hned pět středisek - Achenkirch, Maurach, Pertisau, Steinberg a Wiesing.

 

 

Díky 200 km běžeckých stop různých stupňů obtížnosti je region rájem pro běžecké lyžování. Každý si tu najde svou oblíbenou trasu – a pro malé pauzy se podél stop nachází spousta příjemných možností k odpočinku.

 

 

Kdo zasněnou zimní krajinu obdivuje raději na volných nohách, může si u Achensee vybrat mezi 150 km upravovaných turistických stezek. Romantické trasy vás zavedou do údolí národního parku Karwendel. 

 

 

Anebo co si tak znovu zasáňkovat? Už dávno je tato kdysi jen dětská zábava populární i mezi dospělými. Kdo se se sáňkami nechce vléci do kopce nahoru, může jet vlekem v Achenkirch nebo nastoupit na „Rodlexpress“.

 

 

Achensee je známé i jako k rodinám přátelská lyžařská oblast, která je díky svým 53 km sjezdovek přehledná a zároveň rozmanitá. Poté co si nejmenší hosté v údolí nacvičí své první obloučky, pojedou s rodiči vlekem na široké sjezdovky. Natrénovat se ovšem musí i zastavení - a k němu zve množství horských chat s pestrou nabídkou tyrolských specialit pro malé i velké lyžaře. 

 

 

Informace k příjezdu:

 

Rakouské jezero Achensee leží asi 125 km jižně od Mnichova. Od Prahy je region vzdálen asi 525 km. Achensee je se svou délkou 10 km největším jezerem Tyrolska. Hosté si tu mohou vyzkoušet až 50 různých druhů sportu – od náročného dobrodružství na horách až po romantické sáňkování, snowtubing, jízdu na koni a procházky plné požitků v zasněžené zimní krajině.

 

 

Advent u jezera Achensee: rozjímavá příprava na Vánoce

 

 

Vidět jesličky v životní velikosti, projet se po jezeře na vánočně vyzdobené lodi, ochutit si cestu punčem a cukrovím a zaposlouchat se do tradičních melodií koled. Při slavnostní noci „AchenSee Weihnacht“ začínají svátky ještě dlouho předtím, než na adventním věnci zapálíte první svíčku. Na pěti akcích si návštěvníci od konce listopadu vychutnají tyrolské speciality, zažijí staré zvyklosti a mohou pořídit neobvyklé vánoční dárky z místních dílen, a sice na starobylých dvorech, v muzeích i na lodích.

Více informací zde: https://www.achensee.com/en/event-dates/winter-events/achensee-christmas/

 

 

Silvestrovské plavání

 

 

133 metrů hluboké jezero Achensee ve výšce 930 m.n.m. není ani v létě opravdu teplé. V zimě má sotva 4 stupně. Méně už ani otužilci, kteří se přihlásí k „17. silvestrovskému plavání“, čekat nemohou. Start je 31. prosince ve 12:00 na promenádě před hotelem Post v Pertisau. Účastníci musí uplavat 50 metrů v ledové vodě a v polovině trasy navíc zdolat čtyři metry vysokou ledovou kru.

 

 

Více informací zde: https://www.achensee.com/en/event-dates/winter-events/new-years-eve-swim/

 

Zdroj:https://press.austria.info


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22