logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30549161 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Lesníci otevřeli skalní hrad Drábské světničky, chystají tam úpravy

Lesníci otevřeli skalní hrad Drábské světničky, chystají tam úpravy

 

Skalní hrad Drábské světničky nedaleko Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji spravovaný Lesy ČR se otevřeli veřejnosti ve čtvrtek 29. března. Ročně podnik investuje do údržby památky milion korun. Úpravy se chystají i letos, turistickou sezónu neovlivní.

 

Obvykle se vnitřní okruh skalního hradu otevírá až 1. dubna, letos ale kvůli velikonočním svátkům a dnům volna, lesníci odstranili okenice a dveře v dřevěném vstupním objektu o několik dní dříve. Začala tak turistická sezóna. I letos bude podnik provádět běžnou údržbu stezek a pokračovat ve stabilizaci svahů. „Musíme zarovnat terén a postavit další část dřevěného chodníčku. Dále je třeba opravit střechu a podlahy odpočívadla u vstupu do vnitřního okruhu skalního hradu a také pražcové i kovové schodiště. Doplnit musíme také pískovcové dlažby,“ říká Václav Bašta, ředitel krajského ředitelství Lesů ČR v Brandýse nad Labem.

 

Turisty a výletníky ani letos práce zásadně neomezí, přesto bude jejich schovívavost a pochopení na místě. Pokud to počasí dovolí, stavba začne v druhé polovině dubna. Na konci října se zase vnitřní okruh skalního hradu uzavře, především kvůli bezpečnosti návštěvníků v zimě.

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz

Zdroj foto:https://lesycr.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22