logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 31354462 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Pěšky i na kole kolem Dunaje

Pěšky i na kole kolem DunajePěšky i na kole kolem DunajePěšky i na kole kolem Dunaje

 

Co je tak fascinující na Dunajské cyklostezce, že přitahuje cyklisty z celého světa? Pravděpodobně je to jedinečná kombinace přírodních a kulturních podmínek, které charakterizují půvab Dunaje.

 

 

Patří k nim také skutečnost, že infrastruktura pro cyklostezku podél řeky je díky potahovým stezkám již téměř perfektní. Potahové stezky byly kdysi zřízeny pro koně, kteří táhli lodě proti proudu. Rakousko-bavorské údolí Dunaje oplývá poklady a specialitami, které potěší vaše chuťové pohárky, vzácnostmi, které oblaží vaše oko, a tajnými tipy, které objevitele nadchnou. Kulinářství, kultura a pohyb v přírodě - tak by se v krátkosti dala popsat cesta po Dunajské cyklostezce z Passau přes Horní Rakousko do Strudengau. Po proudu řeky od Passau se údolí Dunaje předvádí v nejlepší formě. Obklopují ho zalesněné svahy, které se ze břehu strmě tyčí do výšky. Mezi těmito takzvanými Dunajskými svahy si řeka razí cestu směrem na východ. První výrazný záchytný bod je klášter Engelszell. Jediný trapistický klášter v Rakousku je známý zejména díky výrobě likérů. Když se na kole přesunete dále po proudu, musíte obdivovat překrásný přírodní jev, kterým je Schlögenská smyčka – Schlögener Schlinge. Kvůli žulovému podloží masivu české Šumavy změní tok Dunaje hned dvakrát svůj směr.

 

 

Neměli byste si nechat ujít projížďku na kole tímto přírodním úkazem. Okruh se dle očekávání jmenuje okruh Dunajské smyčky a na 42 kilometrech vede z Haibachu přes Schlögen, Inzell, Kobling, Aschach a Hainzing zpět k výchozímu bodu v Haibachu. V Schlögenu se vyplatí na chvíli zaparkovat kolo a vydat se pěšky nahoru k Schlögenské vyhlídce, abyste mohli přírodní divy pozorovat v celé kráse. Nově renovovaná vyhlídková plošina nabízí nádherný výhled na meander Dunaje a načerpáte zde novou energii. 

 

 

Další info na:

www.donauregion.at

www.donauradweg.at

www.hornirakousko.cz

 

Zdroj:https://press.austria.info


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22