logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 28992871 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Máte šanci: objevte s námi tajemný život netopýrů

Máte šanci: objevte s námi tajemný život netopýrů

 

Koncem léta se dospělí i děti mohou každoročně těšit na setkání s netopýry. S létajícími savci se zblízka seznámí díky pestré nabídce akcí konaných v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Připraveny jsou i ukázky výzkumu netopýrů včetně jejich sledování pomocí speciálních přístrojů.

 

 

Na výběr je z padesátky akcí, které probíhají po celé České republice až do začátku října. Mezinárodní noc pro netopýry má již více než dvacetiletou tradici. V České republice ji v posledních letech navštěvuje přes 5000 lidí. „Tajuplný život netopýrů přitahuje dospělé i děti. Netopýři velmi často žijí v těsné blízkosti člověka, ukrývají se na půdách, ve štěrbinách pod střechou, ve sklepích nebo i ve spárách panelových domů. Takové sousedství jim však přináší nemalá rizika – zejména při rekonstrukcích a stavebních úpravách domů. Netopýří noc představuje dobrou příležitost, jak návštěvníky podrobněji seznámit se zvyklostmi létajících savců a napomoci při jejich ochraně. To je také hlavním cílem souvisejícího projektu, podpořeného Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí,“ vysvětluje Eva Cepáková z České společnosti pro ochranu netopýrů.

 

„Všech 27 druhů našich netopýrů odborníci pravidelně monitorují na zimovištích či v letních koloniích. Základní údaje o jejich výskytu tedy máme. Netopýří noc pro nás ale představuje šanci ukázat veřejnosti, co pro ochranu těchto vzácných létajících savců děláme. Budeme rádi, když nás lidé upozorní, pokud netopýry někde objeví,“ komentuje zapojení Agentury ochrany přírody a krajiny ČR do pořádaných akcí Karolína Šůlová.

 

 

Návštěvníky netopýřích nocí čekají zajímavé zážitky – přednášky a besedy o pestrém životě létajících savců budou doprovázet ukázky odchytu do sítí či sledování lovících netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru. Malí i velcí si budou moct zblízka prohlédnout ochočené hendikepované netopýry, pro děti jsou připraveny také hry a soutěže. Při výpravách za netopýry lidé navštíví řadu nevšedních míst, kde netopýři skutečně žijí – hrady, zámky, jeskyně či opuštěné štoly. Hlavním termínem konání Mezinárodní noci pro netopýry je poslední srpnový víkend, jednotlivé akce však budou probíhat v ČR až do 6. října.

 

Přehled všech pořádaných netopýřích nocí lze nalézt na webových stránkách www.ceson.org.

 

 

Společná tisková zpráva České společnosti pro ochranu netopýrů a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR
Autor: Eva Cepáková, Karolína Šůlová, tel: 732 615 295, 724 102 406

 

 

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz
Zdroj foto:http://www.ochranaprirody.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22