logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003210 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Výstava „Pavel Kantorek - Kočky,psi,lidé a jiná zvířata

Výstava „Pavel Kantorek - Kočky,psi,lidé a jiná zvířata

 

Od 31.května do 29.června 2012 budou mít návštěvníci školicího centra InGarden v Praze 10 možnost shlédnout výstavu vtipů karikaturisty Pavla Kantorka. V rámci této výstavy Pavel Kantorek představí návštěvníkům jak klasické vtipy z let 1970, tak i novodobá témata, která pomocí karikatury a zvířecích postaviček ukazují současnou společnost a dění v ní. V rámci výstavy budou prodávány jak autorské tisky, tak i originály, knihy s ilustracemi pana Kantorka.

Vernisáž výstavy bude 30.5. od 19,00 hodin pro registrované účastníky (ingarden@ingarden.cz). Na vernisáži bude přítomen pan Pavel Kantorek osobně a také osobně bude podepisovat autorské tisky, popř. knihy. Protože pan Pavel Kantorek v květnu slaví významné životní jubileum, bude tato vernisáž i jeho oslavou.

Pan profesor RNDr. Pavel Kantorek, Ph.D. nám dovolí touto výstavou nahlédnout do hlubin dvou různých osobností - na jedné straně do hlubin vědy zahleděný badatel a na straně druhé humorista, nacházející vtip v běžných situacích kolem sebe. Sám Pavel Kantorek to tak ale nevidí:
Vtipy mě napadají v době, když řeším nejsložitější problémy časoprostoru, zabývám se složitými rovnicemi. Zahlédnu směšnou situaci v době, kdy je mozek nejvíce unaven, jakoby hledal způsob, jak si odpočinout. Náhle se objeví zkratka, kdy jsou k sobě přiřazeny situace, které zdánlivě spolu nemají nic společného a najednou to v mozku klikne, zrodí se vtip a hlava dostane nový přísun energie."

Získáním výhradních autorských práv Pavla Kantorka pořádá agentura SHOCK nevšední projekt v němž bude v následujících letech vystavovat a prodávat jeho autorské tisky. K vidění a koupi budou navíc i zatím nevystavované kresby a i omezený počet originálních kreseb. Ve školicím centru InGarden, popř. na stránkách www.ingarden.cz v eGalerii je k nahlédnutí nový katalog s nabídkou konkrétních vtipů, které je možné si objednat. Fanoušci oblíbeného českého karikaturisty si tak mohou odnést svůj oblíbený vtip s sebou domů nebo s ním potěšit blízké.
V Kanadě je Pavel Kantorek uznávaným vědcem. Kreslířstvím se na univerzitě nechlubí, i když to asi všichni vědí.
První výstava „Kantorkových vtipů" s názvem Humor života byla ve školicím centru InGarden už na konci roku 2010.

Základní informace ze života pana profesora RNDr. Pavla Kantorka,Ph.D.:

 1942 se začal na svět dívat s humorem a stále tento pohled udržuje.
 Na Masarykově univerzitě v Brně studoval experimentální fyziku.
 V roce 1968 emigroval do Kanady, kde pokračoval ve studiu fyziky.
 Je profesorem na Ryerson University v Torontu a má vlastní grafickou firmu.

Základní informace o výstavě:

 Vernisáž 30.května 2012
 50 kreseb ke shlédnutí
 razítko kočky k obtisknutí
 autorské tisky a omezený počet originálních kreseb ke koupení po celou dobu výstavy, konkrétní si je možné objednat předem v eGalerii - www.ingarden.cz
 výstava bude otevřena pro veřejnost od 31.května do 29.června 201
v pracovní dny od 9,00 do 17,00 hodin, otevřené sobotní dny jsou aktualizovány na www.ingarden.cz
 Vstupné je dobrovolné a v rámci spolupráce s humanitární organizací UNICEF jí bude předáno na podporu dlouhodobých programů v oblasti vzdělávání.
 Na tuto výstavu bude od 16.července do 31.srpna navazovat Letní výstava vtipů Pavla Kantorka, kde bude ke shlédnutí přes 200 velkoformátových tisků vtipů. Budeto již druhý ročník tohoto typu výstavy a rozhodně stjí i naplánovat si jej jako výlet do Prahy za vtipy.

Základní informace o organizátorech a partnerech výstavy:
 SHOCK ,s.r.o.
Společnost se zabývá event managementem, konferencemi a organizací i pořádáním školení.
Ve spolupráci s FN Brno v současné době realizuje certifikovaná školení první pomoci na lodi, pro kojence a děti, školí zaměstnance a řidiče. Provozuje školicí a vzdělávací centrum InGarden. Jako doplňkovou aktivitu pořádá kulturní akce a výstavy.
 Školicí centrum InGarden - Původní industriální citlivě zrekonstruované prostory nabízí ničím nerušené místo v Praze se třemi sály pro pořádání seminářů, školení. Variabilní plochy místností od 25 do 90 m2. WIFI internet zdarma. Výborná dostupnost pomocí MHD (metro, tram, bus).
 UNICEF
mezinárodní humanitární organizace

Více informací naleznete na www.shock.cz  a www.ingarden.cz.
Školicí centrum InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10

V případě dotazů a registarací na vernisáž se prosím, obracejte na

Barbora Horešovská - kurátorka výstavy
603 485 193
horesovska@shock.cz

Zdroj:http://www.firmy-sobe.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22