logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003364 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Legendární kniha Dravec Mattoni již znovu v prodeji

Legendární kniha Dravec Mattoni již znovu v prodeji

 

ASORKD a nakladatelství Koniáš z Plzně pro milovníky lázní Kyselka a zlatého věku 19. století připravily nové exklusivní vydání legendárního bestseleru Dravec Mattoni. První, a zatím jediné, brožované vydání, bylo vydáno přesně před dvaceti lety. Strhující vyprávění "dvou staroušků z Vojkovic" Bohuslava Machka a Marie Dolejší o kultivovaném, tvrdém, ale ne bezohledném podnikateli a zakladateli světoznámé značky, Vás zcela ponoří do idylické doby druhé poloviny 19. století, kdy Heinrich Mattoni vybudoval na dosah Karlových Varů pohádkové lázně.

 

„Pro mnoho lidí tato kniha znamenala první setkání s lázněmi Kyselka. A všichni se shodují, že jim neobyčejný život Heinricha Mattoniho učaroval. Jeho citlivé propojení obchodu, marketingu a zájem o zdraví svých spotřebitelů z něho dělá nadčasovou osobu, která nám dnes chybí. Nejen v Kyselce," říká Martin J. Kadrman, viceprezident asociace ASORKD.

 

Mezi čtenáře prvního vydání patří František Ringo Čech, Ladislav Gerendáš nebo Olga Sommerová, která s odstupem času na první návštěvu Kyselky vzpomíná: „Miluji vše, co má lidský rozměr. A Kyselka ho má. Při návštěvě lázní mne ovládla nostalgie. Je to krásné místo, které musí vidět každý člověk. Dnes je to však hlavně vizitka našeho demokratického státu. Černě orámovaná."

 

A právě druhé vydání knihy Dravec Mattoni si klade za cíl zvýšit již tak velké povědomí o lázních Kyselka. „Všichni čtenáři se shodují, že kniha má zvláštní magii, která Vás při čtení přenese do zlatého věku lázní Kyselka. Cítíte, jako byste tam byli a to, o čem Bohuslav Machek a Marie Dolejší píší, jste viděli. Ta kniha nenechá nikoho chladným. Příznivci ji nazvali Biblí lázní Kyselka. Je v ní vše, co lidský život přináší a jak se kniha mezi lidmi šíří, přibývá příznivců a bojovníků za záchranu celoživotního díla pana Mattoniho. Těžko se o ní mluví. Musíte si ji přečíst," řekl Pavel P. Ries, prezident asociace ASORKD.

 

„Kniha ani za dvacet let od svého prvního vydání neztratila nic na své kráse. Věřím, že její duch Vás osloví i nyní," řekl nakladatel Miroslav Morávek. Knihu Dravec Mattoni aneb Živá voda stojí 255 Kč + poštovné a balné a můžete si ji objednat na stránkách asociace http://www.asorkd.cz/dravec-mattoni/index.php/#prettyPhoto

 

 

Úryvek z nově vydané knihy Dravec Mattoni:

 

„Po večírku se snažil dostat do blízkosti Dr. Löschnera. Ale marně, i do hotelu ho doprovázeli páni radní. Mattoni šel vzadu a u Mlýnského pramene se zastavil. Nikdy ho nenapadlo napít se té vody, ta tu tekla pro hosty. Löschner říká, že je to zlato. Zlato - a jen si tak utíká do Teplé!

 

Mattoni se v zamyšlení napil a otřásl se. Ne, dobré to není, ale je pravda, že za tím jezdí lidé z daleka a draze to platí. Dosud o vodě nepřemýšlel, oni přece žijí z lidí, z hostů, a lázně, to je taková móda bohatých.

 

Mattoniho rodina nebyla sice chudá, ale zase ne tak bohatá, aby jezdila do lázní. O tomto problému se v rodině nikdy nemluvilo. Teď seděl mladý Heinrich na kamenné obrubě Mlýnského pramene obklopen tmou a přemýšlel. U nohou mu teče zlato, jak ho zachytit? Kdyby jen takový pramen byl jeho!"

 

http://www.asorkd.cz/

Zdroj:http://www.pressweb.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22