logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003072 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Unikátní výstava kostýmů z filmu Noc na Karlštejně

Unikátní výstava kostýmů z filmu Noc na Karlštejně

 

Státní hrad Karlštejn otevřel unikátní výstavu kostýmů z muzikálu Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně. V této stěžejní kulturní události roku si hrad připomíná 40. výročí od natočení legendárního filmového muzikálu. V konírně Císařského paláce je vystaveno na 30 originálních kostýmů, rekvizity a spousta kuriozit z natáčení. Výstava na Karlštejně potrvá od 1. května do 30. září 2013.

 

Projekt výstavy vznikl ve spolupráci hradu Karlštejn s Barrandov Studio - divize Fundus a podle ředitelky barrandovského fundusu a autorky výstavy Věry Krátké je dohledání kostýmů takovým malým zázrakem, protože fundus spravuje na 300 000 kostýmů a kostýmních součástí a desítky tisíc rekvizit. Z natáčení filmového muzikálu však se podařilo dohledat na 30 originálních kostýmů.

 

Na výstavě jsou vystaveny kostýmy, které veřejnost z filmu velmi dobře zná - císař Karel IV., císařovna Eliška Pomořanská, arcibiskup pražský Arnošt z Pardubic, Vévoda Bavorský, Král Cyperský, Pešek, Alena, paní Ofka nebo třeba také pážecí kostým císařovny a mnohé další. Některé kostýmy dokonce patří do sbírky ministerstva kultury a mají status kulturní památky (arcibiskup - Karel Höger; Štěpán, vévoda bavorský - Miloš Kopecký; Petr, král Cyperský - Waldemar Matuška).

 

Celá výstava je doplněna nejen dochovanými rekvizitami z filmu, ale také zajímavostmi a kuriozitami jako je např. originál paruky císařovny Elišky. Některé kostýmy jsou navíc situovány do improvizovaných scén (ložnice Karla IV).

 

Kromě kostýmů a rekvizit budou mít také návštěvníci možnost přímo na výstavě shlédnout filmový muzikál Noc na Karlštejně.

 

Výstava pro veřejnost je otevřena od 1. 5 do 30. 9. denně kromě pondělí, v červenci a srpnu denně a to vždy podle otevírací doby hradu (květen 9:30-17:30, červen 9:00-17:30, červenec a srpen 9:00-18:30 a září 9:30-17:30).

 

www.hradkarlstejn.cz
Zdroj: http://www.npu.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22