logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003263 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Březen měsíc čtenářů v MKP

Březen měsíc čtenářů v MKP

 

Občas se někde objeví snaha vrátit se po letech k březnu jako měsíci knihy. A to vážně i nevážně. Knihovny jsou však toho mínění, že samotná kniha by nebyla ničím, kdyby ji do ruky nevzali ti, kterým přináší radost i užitek, totiž čtenáři. Proto slaví březen jako měsíc čtenářů. Na malé dárky v podobě nových služeb, e-knih i literárních akcí se mohou v rámci března těšit i čtenáři Městské knihovny v Praze.

 

S kufrem kolem knihovny

 

 

Nová služba Tajemství kufříku by měla usnadnit výběr těm, kteří neradi bloudí mezi regály. Knihovníci pro takové čtenáře naplní asi 25 kufříků na roztodivná témata. Kromě knih pro různé věkové kategorie v nich čtenáři najdou i knihy do ucha, filmy, časopisy nebo třeba mapu, bude-li to k tématu vhodné. Kufřík a jeho obsah se bude půjčovat jako sada na 4 týdny. Kufříky s tajemstvím budou na čtenáře čekat v Ústřední knihovně, na Smíchově a Opatově.

 

 

Kufr se hodil i Willy Fogovi, když se vydal na svou cestu kolem světa za 80 dní. Ti, kdo se rozhodnou zúčastnit letošní putovní soutěže Cesta kolem knihovny za více než 80 dní kufr potřebovat nebudou. Jen svoji hlavu a trochu štěstí. Obíhat vybrané pobočky bude možné od března do srpna a cestu zpříjemní i návštěva besed s fotografem National Geographic Michaelem Foktem na téma „navštívených" kontinentů. Více o soutěži od března na www.mlp.cz/rokvpohybu

 

Knihy E, P i ve filmu

 

 

Nabídku e-knih v e-knihovně doplní multimediální počin Čtu příběh, slyším hudbu, kde čtenáři najdou všech 24 knižních soundtracků došlých do stejnojmenné soutěže.

 

 

Knihy papírové, a to ty nejnovější a nakladateli pečlivě vybrané, pak bude možné potkat na Velkém knižním čtvrtku, který se uskuteční 20. března od 17.00 do 19.00 hodin v Ústřední knihovně. Knihovnu pak v rámci akce navštíví i čtyři autoři - Irena Dousková, Miloš Urban, Lucie Lomová a Juraj Červenák. Čtveřici doplní ještě Jaroslav Rudiš, který přijde o svém psaní čtenářům vyprávět do malého sálu Ústřední knihovny 3. března od 14.00 hodin. Nepřímo se bude možné seznámit s nobelistkou Alicí Munroovou. Její povídky představí v komponovaném pořadu Klára Kolinská 19. března v malém sále Ústřední knihovny od 17.00.

 

 

Papírové knihy mají tu nepříjemnou vlastnost, že se hromadí, a časem přerůstají jim vyhrazené místo. Pokud si chcete doma udělat místo na knihy nepřečtené, přijďte 21. března do Ústřední knihovny. Od 13.00 tu koná další Den pro výměnu knih!

 

 

Literaturou nabitý březen pak uzavře filmová lahůdka podle knižní předlohy A. C. Clarka. Obnovenou premiéru Kubrickovy 2001 : Vesmírné Odysey přináší do českých kin Projekt 100. 2001 : Vesmírnou Odyseu promítáme ve velkém sále Ústřední knihovny 27. března od 20.00 hodin.

 

Autor fotografie: SKIP ČR

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22