logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29986676 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Vycházející slunce na Jižním Městě

Vycházející slunce na Jižním Městě

 

Dnes byla v Malé galerii Chodovské tvrze v městské části Praha 11 zahájena výstava nazvaná Vycházející slunce na Jižním městě. Slavnostní vernisáže se za hlavní město Prahu zúčastnila náměstkyně primátora pro oblast školství Marie Kousalíková, která projektu udělila čestnou záštitu.

„Dobré vzdělání, všeobecný přehled a povědomí o celosvětovém dění, historii, jiných kulturách a tradicích - to jsou některé základní atributy společenského člověka dnešní doby. A tak vždy, když slyším o mezinárodní spolupráci některé ze škol zřizovaných hlavním městem Prahou, vím, že je to cesta správným směrem," řekla ve svém úvodním projevu náměstkyně pražského primátora Marie Kousalíková.

Na výstavě mají návštěvníci možnost shlédnout výtvarné práce žáků i dospělých z japonského uměleckého sdružení IKA (International Kids Association), které sídlí v Nagoji, amatérských výtvarníků ze společnosti Shikisokuzekuu a Japonské školy v Praze - Řepích. Základní ideou koncepce výstavy je představit vedle sebe obě kultury viděné očima dětí. Prostřednictvím IKA a dalších uměleckých sdružení byly osloveny děti z Japonska,  japonské děti žijící v České republice a žáci Základní umělecké školy Jižní Město. Společně s japonským uměním nejmladší i starší generace nagojské oblasti se zde svými pracemi představují i žáci Základní umělecké školy Jižní Město - Praha 4. Vystavené práce žáků ze vzdálených krajin a všech věkových kategorií jsou ve výtvarných představách velmi blízké. Existují však zvláštnosti při ztvárnění například krajinných motivů nebo věcí nás obklopujících, jež mají v představách i zobrazeních u obou národů jiný výraz. Tato různost může probudit zájem o bližší poznání zdánlivě vzdáleného a pomáhá tak snaze partnerské kultuře porozumět a získat k ní trvalejší vztah.

Vznik výstavy se datuje do doby před dvěma lety, kdy se žáci Základní umělecké školy Jižní Město zúčastnili výstavní akce v japonském přímořském městě Nagoja ve spolupráci s japonskými kulturními institucemi, jež mají zájem vytvářet v Japonsku povědomí o českém umění a kultuře.

Výstavu Vycházející slunce na Jižním městě si návštěvníci mohou v Chodovské tvrzi prohlédnout do 1. března 2009.

V Praze 3. 2. 2009

Ing. Marie Kousalíková - náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro školství, vzdělávání a volný čas

do funkce zvolena 30. 11. 2006. Působnost v oblasti pražského školství a vzdělávání, rozvoje školství včetně školství alternativního, sledování a hodnocení kvality vzdělávání, činnost v oblasti správy školních a předškolních zařízení. V oblasti volného času spolupráce s organizacemi mládeže, občanskými sdruženími a organizacemi, které se zabývají péčí o mládež, zejména v oblasti volného času mládeže.

Zdroj:www.magistrat.praha-mesto.cz 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22