logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003175 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Projekt Památník Šoa

Projekt Památník ŠoaProjekt Památník ŠoaProjekt Památník ŠoaProjekt Památník Šoa

 

Projekt Památník Šoa získal podporu ministra kultury Daniela Hermana, Madeleine Albrightové a Karla Schwarzenberga

 

„Projektu Památník Šoa Praha v Bubnech vyjadřuji plnou podporu a přejímám nad ním záštitu. V rámci „kultury připomínání" je tento projekt velmi významný, nestavíme pohřebiště uprostřed města, ale je to hledání platformy pro veřejný dialog o moderní historii. Stigmata minulého století jsou stále aktuální a je velmi důležité, abychom spolu s mladou generací hledali společný jazyk o významu Šoa," uvedl  na zahájení slavnostního představení projektu Památník Šoa Praha v Nostickém paláci, sídle ministerstva kultury, ministr Herman.

 

 

Akci byli rovněž přítomni Madeleine Albrightová a Karel Schwarzenberg, kteří při té příležitosti převzali z rukou autora a režiséra projektu Pavla Štingla jmenovací listinu členství čestného předsednictví Památníku v Bubnech.

Mezi čestnými hosty byl primátor hl. města Prahy Tomáš Hudeček, kulturní atašé velvyslanectví USA Sherry Kenneson Hall, tajemník federace židovských obcí Tomáš Kraus, ředitel odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany Eduard Stehlík a bývalý vězeň koncentračního tábora v Osvětimi Jiří (George) Brady.

 


 

Nezisková Společnost Památník Šoa Praha představila ve svém projektu záměr vytvořit z nádraží Bubny, odkud během druhé světové války odjížděly desetitisíce Židů do koncentračních táborů, vzpomínkové centrum s muzeem. „Máme důstojný památník zesnulým, kteří se nevrátili z transportů, což jsou jména na zdi v Pinkasově synagoze. Ale Praze chybí centrum, kde se dají tyto věci diskutovat," řekl při prezentaci projektu na Ministerstvu kultury režisér Pavel Štingl.

 

Zdroj:http://www.mkcr.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22