logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003352 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Příběhy pražských stromů představuje kniha Pozoruhodné stromy Prahy

Příběhy pražských stromů představuje kniha Pozoruhodné stromy Prahy

 

Nejzajímavější stromy Prahy jsou poprvé zachyceny v obsáhlé publikaci. Ta přináší řadu dosud nepublikovaných údajů ke stromům, kterých se dopátral během uplynulých let její autor Aleš Rudl.

 

 

Kniha, která je průvodcem po památných a významných stromech metropole, byla slavnostně pokřtěna 25. 11. 2015 na pražském magistrátu. Role kmotry knihy se ujala radní RNDr. Jana Plamínková.

 

 

K některým stromům Prahy se váží příběhy a zajímavosti. Ty byly po několik let shromažďovány a zapisovány. „Mapování pozoruhodných stromů nebylo jednoduché, protože bylo nutné zapojit jak odborníky, kronikáře, tak i širokou veřejnost," popisuje vznik publikace autor Aleš Rudl.

 

Kniha je jedinečná i tím, že většina historických souvislostí k významným stromům je publikována úplně poprvé. „Řada stromů byla vysazena při důležitých událostech, málokdy však jsou pečlivě zaznamenány a pátrání po faktech je o to složitější," podotýká Aleš Rudl.

 

 

V knize je možné najít podrobně popsaných všech 202 stromů, které jsou nyní vyhlášeny v Praze za památné. Autor k tomuto množství postupně zmapoval dalších 230 pozoruhodných jedinců, kteří nesou nejrůznější poselství a jsou svědky konkrétních historických okamžiků.
Přiblíženy jsou například pražské lípy republiky, lípy Evropy, lípy svobody a další význačné dřeviny s neobyčejnými příběhy.
Kromě popisu jednotlivých stromů nabízí kniha i nejkrásnější vycházky za pražskými stromy. Nechybí ani úvodní kapitoly, které čtenáře podrobně seznámí s celým tématem.

 

 

„Ač se počet významných stromů může zdát vysoký, je mnoho dalších jedinců, kterých bychom si měli vážit a kteří čekají na svá znovuobnovení," říká mladý dendrolog Aleš Rudl. Do rozšíření databáze významných stromů Prahy se může zapojit každý. Stačí své tipy sdělovat prostřednictvím webových stránek „Pražské stromy" - www.prazskestromy.cz.

 

 

„Knihu na křídovém papíře doplňují desítky barevných fotografií jednotlivých stromů, které autor zachytil v různých ročních období," říká ředitel nakladatelství Libri Karel Žaloudek.

 

 


Knihu vydalo nakladatelství Libri s podporou hl. m. Prahy jako svoji 600. publikaci.

 

Zdroj:http://www.econnect.cz
Zdroj foto:http://www.prazskestromy.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22