logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003389 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers slaví svou dvacátou sezónu

 Ondřej Havelka a jeho Melody Makers slaví svou dvacátou sezónu

 

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers oslaví v Městské knihovně v Praze svou dvacátou sezónu sérií koncertů. Od února do dubna nás čekají tři jedinečná představení, během kterých zazní největší hity autorské dvojice bratří Gershwinů, Voskovce, Wericha a Ježka či Jiřího Traxlera.

 

 

Pocta Gershwinovi

 

 

George Gershwin byl americký skladatel tvořící v první polovině 20. století. Ve středu 10. února zazněly mnohé jeho skladby včetně nejslavnější Rhapsody In Blue v původním aranžmá pro sólový klavír a jazzový orchestr (v sólovém provedení proslulého klavíristy Karla Košárka).

 

 

Rozvrkočení

 

 

Ve středu 23. března zavzpomínali na tři legendy úsvitu naší populární hudby. Písně Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka zazpívá nejen Ondřej Havelka. Mezi hosty byla  mimo jiné zpěvačka Věra Gondolánová nebo tanečníci studia Zig-Zag.

 

 

Potkal jsem sen

Dubnový koncert bude zasvěcen českému swingaři Jiřímu Traxlerovi. Program je sestaven z písní, které tento pianista, textař a skladatel psal pro R. A. Dvorského, Inku Zemánkovou a později pro orchestr Karla Vlacha. Koncert se koná ve středu 20. dubna.

„S Jiřím Traxlerem jsem se v posledních letech velmi sblížil, především díky tomu, že jsem realizoval jeho hudební portrét pro ČT. Znám tedy mnoho detailů týkajících se jeho života a muzikantské kariéry, řadu půvabných historek, jimiž komentoval klíčová životní setkání či významné dějinné události. Právě tyto vzpomínky, které jsem měl takříkajíc z první ruky, jsou kořením průvodního slova, jímž jednotlivé kusy uvádím. Nejde rozhodně o sentimentální vzpomínání, společně s mým orchestrem Melody Makers jsme vytvořili program nabitý humorem, ironií a skvělou muzikou, tedy tím, co měl Jiří rád." říká Ondřej Havelka.

 

 

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers slaví svou dvacátou sezónu


Potkal jsem sen

20. 4. 2016, 19:30

Vstupné 440 Kč

 

Městská knihovna v Praze

Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 (velký sál)

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz

Rezervace vstupenek:

www.mlp.cz/akce


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22