logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29986643 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Nová kniha Barbary Nesvadbové Brusinky

Nová kniha Barbary Nesvadbové Brusinky

 

Nakladatelství Brána v dubnu vydá čerstvou novinku Barbary Nesvadbové Brusinky. Proč právě Brusinky? „Brusinky jsou ovoce, které se nedá jíst po jednom - musí jich být víc, a taky jsou takový hodně divný, někdy sladký, někdy hořký, každopádně divný," vysvětluje s ironií sobě vlastní Bára Nesvadbová.

 

bara7 

 

Ale netřeba se obávat, že by oblíbená spisovatelka začala svérázně fušovat do gastronomie nebo literatury pro zahrádkáře. Ve své nejnovější knize zůstává věrná tématům blízkým čtenářkám, a podle obrovského zájmu o její knihy soudě, i čtenářům. „Brusinky jsou plné fejetonů, povídek, glos o životě žen mé generace, o lásce, o sexu, o rodičovství..." dodává autorka.

 

bara1 

Většinou jde o texty z časopisů Harper´s Bazaar, Redhot, deníků MF Dnes a Lidové noviny, ale je mezi nimi i několik dosud nepublikovaných. Knížku nápaditými a hlavně vtipnými kresbami s podtitulem „muži jsou hračky" vybavil Mišo Dúha. „Na ženských tématech pracuji vždy s nesmírnou radostí. A i když se na první pohled může zdát, že ve svých obrázcích v Brusinkách silně nadržuji ženám, určitě tomu tak není. Jsem přece chlap, a to by mi moji soukmenovci nikdy neodpustili. Jen jsem se pokusil vyjádřit ženám obdiv, že to s námi vůbec vydrží," přiznává Mišo Dúha.

 

 bara2


Nová kniha Barbary Nesvadbové Brusinky půjde na trh v rekordním nákladu 30 tisíc kusů prvního výtisku, který je už v tuto chvíli distributory rozebrán. Tak velký zájem nepřekvapuje, stačí se podívat na žebříček prodejnosti knih, který dlouhé týdny vedla Bářina předcházející kniha Pohádkář, a je jasné, že Bára Nesvadbová patří k nejčtenějším českým autorkám současnosti.

 

bara3 


Vydání knihy bude provázet i charitativní projekt - originální, nepřehlédnutelné tašky, které budou k mání za 260 Kč a veškerý výtěžek z jejich prodeje půjde na domov pro mentálně handicapované klienty ústavu Zahrada v Kladně. „V nabídce budou dva druhy - Naivní Brusinka a Skeptická Brusinka, takže si každý může vybrat podle svého naturelu či momentální nálady," upřesňuje Barbara Nesvadbová.

 

bara5 

Tašky se budou prodávat v buticích Taťány Kováříkové, Kláry Nademlýnské, Au pays des mimis, Pietro Filipi, v rodinných knihkupectvích Pemic a v kadeřnictví u Libora Šuly. Každý, kdo si zakoupí knihu Brusinky, získá slevový kupon, takže nevšední doplněk si bude moci pořídit dokonce za 190 Kč.

Kontakt:

Naďa Machková
nada@2media.cz
602 11 25 35

Zdroj:www.tiskovky.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22