logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 31176562 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Starožitné obrazy zachycují kouzlo minulosti

Starožitné obrazy zachycují kouzlo minulosti

 

V nabídce starožitností vás určitě zaujmou krásné šperky s drahými kameny nebo nábytek z kvalitního dřeva chráněný přírodními laky. Ale zvláštní kategorií jsou starožitné obrazy. Díky nim se najednou přenesete do dávných dob, obdivujete krajinné výjevy nebo skupinky lidí na procházce. Při pohledu na staré grafiky či olejomalby máte pocit, že jste trochu porozuměli klidu a zvláštní atmosféře, která z obrazů vyzařuje. Někdo si byt vyzdobí reprodukcemi slavných děl, ale originál, který si můžete ve starožitnictví koupit, je něco úplně jiného. Vnímáte strukturu barev i jemné tahy štětcem.

 

 

Starožitné obrazy – to jsou dobře uložené peníze

 

 

Starožitné obrazy jsou vždy originály a jejich cena stářím roste. Nejen že nás potěší svým výjevem i zpracováním, ale jsou to i dobře uložené peníze. Staří autoři získávání na ceně i díky tomu, že je badatelé zařadí do správné doby, často se zjistí, že byli neprávem ve stínu svých slavnějších kolegů. Některé starožitné obrazy jsou sice anonymní, ale vytvářeli je umělci z okruhu známých uměleckých osobností. Čím blíže k význačným umělcům, tím vzrůstá jejich hodnota. I dnes se často zjistí, že dosud opomíjený obraz náhle stoupne v ceně, protože o něm odborníci zjistí další podrobnosti.   

 

 

Cenné olejomalby, grafiku i akvarely – i to najdete ve starožitnictví

 

 

Starožitné obrazy jsou nejen olejomalby, ale i drobné grafiky, črty či akvarely. Oblíbená je volná grafika, která vzniká některou z grafických metod, například dřevořezem, dřevorytem, mědirytem nebo pomocí suché jehly. Deska nabarvená tiskařskou barvou se pak otiskne na papír. Autorských tisků vzniká i několik desítek, jsou proto levnější, nikoli však méně cenné. Ze starých olejomaleb zaujmou venkovské výjevy, městské scenérie nebo klasické portréty. Kdo obdivuje řemeslnou a uměleckou práci tvůrců z minulých století, ocení i starožitné šperky nebo starožitný nábytek.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz
Zdroj foto:https://www.antikcas.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22