logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 31176716 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Spisovatelka Encarna Castillo v Praze

Spisovatelka Encarna Castillo v Praze

 

Zástupci UNESCO projektu Praha město literatury vybrali pro rok 2018 celkem šest literárních osobností, které podpoří během jejich dvouměsíčního pracovního pobytu v Praze.

 

 

ENCARNA CASTILLO PÍŠE DRUHÝ DÍL SVÉ TRILOGY OF MY CRISES

 

 

Další zajímavou autorkou bude v březnu a dubnu Encarna Castillo, spisovatelka, editorka a kulturní manažerka, která se narodila a žije v Barceloně. Vždy psala poezii a fikci, avšak své první práce publikovala jako autorka knih o architektuře a interiérovém designu. Ve stejné době psala recenze uměleckých výstav v kulturních průvodcích Barcelony a také se účastnila literárních představení na různých koutech města, psala také například recenze komiksů na specializovaném webu www.13millonesdenaves.com či kulturní recenze v mnoha online časopisech.

 

 

V roce 2013 vydala svůj první román Cold Turkey, který se odehrává v Barceloně a New Yorku. Velmi důležitý je v tomto příběhu jazz.

 

 

V roce 2016 vydala Venta del Rayo, což je práce historické paměti a první titul její Trilogy of My Crises (Trilogie mých krizí). Tento román je na jedné straně zkoumáním a rekonstrukcí prvních šesti měsíců španělské občanské války v městě Loja, v Granadě (Španělsko) a na straně druhé životem pracujícího člověka bez vlastního pozemku během těchto událostí.

 

 

Encarna Castillo píše aktuálně svou druhou knihu z této trilogie. Kniha pojednává o politických změnách, kterými prošlo Španělsko v průběhu 20. století, avšak zkoumá je z perspektivy běžného občana.

 

 

Během svého pobytu v Praze se chce vydat po stopách propojení Radia Praha a španělských exulantů během Frankovy diktatury, obzvláště katalánské autorky Teresy Pàmies. Teresa Pàmies napsala Testament a Praga (Svědectví v Praze) (1970) a získala významnou katalánskou cenu Premi Josep Pla. Teresa Pàmies žila v Praze deset let (1948-1958) a pracovala pro Radio Praha jako editorka pro rozhlasové vysílání ve španělštině a katalánštině.

 

 

Encarna Castillo o Terese Pàmies říká: „Chtěla bych prozkoumat její život a práci v Praze a také archívy rozhlasových vysílání Radia Praha ve španělštině
a katalánštině během této doby, abych mohla tyto informace začlenit do své další knihy, která bude publikována na podzim roku 2018 nakladatelstvím Carpe Noctem.“

 

 

Aktuální pobyt v Praze v březnu a dubnu 2018 věnuje Encarna Castilla pokračující práci na svém novém románu. V rámci UNESCO projektu Praha město literatury ji s radostí podporujeme. Pokud vás tvorba Encarny Castillo zaujala, rádi zprostředkujeme setkání nebo odpovědi na vaše otázky.

 

 

Na konci dubna připravujeme autorské čtení s Encarnou Castillo – bude zveřejněno na www.prahamestoliteratury.cz

 

 

 

PRAHA MĚSTO LITERATURY

 

 

Jsme projekt na podporu pražského literárního života, který vznikl v roce 2009 z iniciativy Městské knihovny v Praze a Českých center. Nyní sdružujeme více než 30 partnerů. Hlavním cílem projektu je podpořit vnímání Prahy mezi obyvateli i návštěvníky jako místa, které inspiruje k vlastní tvorbě a podněcuje k četbě a zájmu o literaturu a knihy obecně. Jedním z mezníků projektu je pak získání prestižního titulu “UNESCO kreativní město literatury” v roce 2014.
Projekt se snaží propojit různé hráče na poli pražského literárního dění.
Praha město literatury je projekt, podpořený usnesením Rady hlavního města Prahy, která jako koordinátora projektu jmenovala Městskou knihovnu v Praze.

 

 

www.prahamestoliteratury.cz

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22