logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30548966 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Nadace Via podpoří projekty lidí, kteří chtějí rozhýbat své okolí

Nadace Via podpoří projekty lidí, kteří chtějí rozhýbat své okolí

 

Grant až 80 000 korun, mentoring pro svůj projekt a vzdělávací workshopy mohou získat týmy aktivních lidí, které chtějí nastartovat komunitní život ve svém okolí. Nadace Via opět otevřela program Živá komunita, jímž chce podpořit oživení veřejného prostoru a mezilidských vztahů v ulicích, čtvrtích i celých obcích.

 

Program je určen těm, kteří mají nápad na oživení svého okolí a rádi by ho s pomocí svých sousedů realizovali. „V Živé komunitě se nebráníme žádnému nápadu, který přispěje ke zlepšení vztahů mezi lidmi a zvelebení místa, kde žijí. Může jít o pořádání sousedských slavností, vybudování komunitní zahrady nebo komunitního centra, oživení veřejného prostoru či opravy drobných památek a chátrajících staveb. Podmínkou je dlouhodobá chuť k aktivitě a zapojení místních,“ shrnuje programová manažerka Regina Hulmanová. V roce 2017 bylo v programu podpořeno 44 projektů z různých částí republiky.

 

Kromě finanční podpory může každý projekt využít konzultací s mentorem nebo se účastnit série vzdělávacích seminářů, na nichž se dozví, jak získat další peníze pro svůj projekt nebo jak zapojit do svých aktivit veřejnost. Na seminářích se mohou účastníci zároveň setkat s aktivními lidmi, kteří vytvářejí podobné projekty. „Cílem programu není jen poskytnout finanční podporu. Rádi bychom podpořeným pomohli získat znalosti potřebné k dlouhodobému fungování projektu a propojili je s dalšími aktivními lidmi, s nimiž mohou sdílet své zkušenosti,“ dodává Regina Hulmanová.

 

Letošní novinkou je možnost získat další finanční podporu od jednotlivců a firem prostřednictvím dárcovské kampaně na online fundraisingovém nástroji Darujme.cz i pro neformální skupiny. Získanou částku Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč.

 

Do programu se lze hlásit do vyčerpání grantů, celkem nadace rozdělí 1 500 000 Kč. O podporu mohou žádat neformální skupiny aktivních lidí i neziskové organizace.

 

V programu Živá komunita Nadace Via v minulosti podpořila například vznik samoobslužné půjčovny loděk v Černošicích, bleší trhy v prostoru bývalých secesních lázní v Jablonci nad Nisou, přeměnu obecní knihovny ve Statenicích na komunitní, obnovu starého německého hřbitova a kostela sv. Bartoloměje v Přílezech nebo revitalizaci třešňovky v Sedlci.

 

Program Živá komunita je financován z darů Nadace Jablotron a společnosti NET4GAS. Více informací naleznete na http://www.nadacevia.cz/ziva-komunita/.

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22