logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29986642 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Iberica 2009 ve znamení flamenka a žánrových přesahů

Iberica 2009 ve znamení flamenka a žánrových přesahů

 

Šestý ročník mezinárodního festivalu iberské kultury Iberica 2009 začíná ve středu 19. srpna v Boskovicích a do soboty 22. srpna nabídne návštěvníkům v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě celou řadu atraktivních koncertů a vášnivých tanečních kreací. Ústředním tématem letošního ročníku je opět temperamentní flamenco a jeho žánrové přesahy. Součástí festivalu Iberica 2009 budou stejně jako v minulých letech taneční a hudební workshopy a bohatý doprovodný program.

 

Iberica 2008 

 

Na festivalu Iberica 2009 se představí mladý granadský pianista Sergio Pamies (1983) se svojí kapelou, který patří k nadějné generaci španělských jazzmanů, jejichž přínosem světové hudbě je unikátní spojení jazzu a flamenka. Na koncertech v Boskovicích, Brně, Praze a Bratislavě ho doprovodí tanečnice Ana Calí. „Zázračné dítě flamenka" se může pochlubit nejen cenou z prestižní soutěže Premio Nacional de Danza, ale také účastí na celé řadě stěžejních flamenkových festivalů.

 

Iberica 2008 

 

Pro tanečnici Carmen Alvaréz je vedle vášně pro flamenko charakteristická také touha po hledání nových uměleckých spojení a cest. Na pódiu boskovického zámku se Alvaréz potká s Miguelem Angelem Corralem. Hudebník známý jako „Corralito" pochází z Granady, vystudoval klasickou kytaru na nejlepších konzervatořích v Madridu a Granadě a flamenkovou kytaru na konzervatoři v Cordobě. Jeho hudba se v duchu letošního dramaturgického záměru festivalu vyznačuje pestrostí, spojuje v sobě flamenko s latinskou hudbou a jazzem.

 

Iberica 2008 

 

Hlavní hvězdy festivalu doplní domácí flamenková elita v čele s Lucií Čellárovou, Stankem a Matúšem Kohútkovými. Návštěvníci festivalu si také budou moci poslechnout recitál ze série Iberica Clasica, který proběhne 21. srpna v brněnském Konventu milosrdných bratří.

 

Iberica 2008 

 

Iberica 2009 letos nabídne pět druhů hudebních a tanečních dílen - výuku flamenkového tance, kytary, salsy, perkusí a nově také hry na kastaněty. Workshopy, které povedou lektoři ze Slovenska, Španělska a Kolumbie, se budou odehrávat ve dnech 19. až 22. srpna na boskovickém zámku a v přilehlých prostorách.

 

Iberica 2008 

 

Festivalové koncerty proběhnou v zámeckém skleníku Boskovicích (19.8.), v Divadle ABC v Praze (19.8.), v brněnském Boby centru (20.8.), v ostravském kulturním domě AKORD (21.8.), bratislavském Parku kultury a oddechu (21.8.), Konventu milosrdných bratří v Brně (21.8.) a na nádvoří boskovického zámku (22.8.), kde se uskuteční závěrečný galakoncert.

Součástí festivalu bude také oblíbená degustace španělských vín a kulinářských specialit a promítání španělských filmů.

Pro více informací o festivalu Iberica 2009 navštivte internetové stránky http://www.firmy-sobe.cz/www.iberica.cz nebo kontaktujte organizační tým.

Zdroj:www.firmy-sobe.cz
Zdroj fota:www.iberica.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22