logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003084 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Máj, lásky čas online

Máj, lásky čas online

 

Letošního jubilanta Karla Hynka Máchu by jistě počasí posledních dnů inspirovalo k některé z jeho „vycházek". Karel Hynek prý putoval se svým zápisníkem, vy si můžete na cestu do Litoměřic, na Bezděz, Itálie i kamkoliv jinam přibalit třeba knihu. Nejlépe takovou, která zavazadlo nijak nezatíží - e-knihu. Stránku, ze které si stáhnete čtení k máji ladící, spustí Městská knihovna v Praze 1. května 2010.

„Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj."

„Základ stránky tvoří Máj, klasika od Karla Hynka Máchy, ke stažení v sedmi různých formátech vhodných pro čtení na počítači, chytrém mobilu i e-čtečce.", říká koordinátorka e-knihovny MKP Kateřina Bajo. „Každý si tak může po pár kliknutí myší připomenout příběh tragické lásky, který autor zasadil do romantické krajiny Kokořínska."

Stránka Máj, lásky čas (www.mlp.cz/maj) nabídne čtenářům kromě Máje také Máchovy drobné básnické prvotiny v překladu Zdenky Bergrové, ukázku z knihy Ivony Březinové Básník v báglu nebo výběr receptů od Magdaleny Dobromily Rettigové. „Perličkou je elektronická verze májového čísla časopisu Lumír z roku 1861 ve formátu .pdf, tedy v podobě, jak bylo vydáno. Nebo kouzelný spisek Josefa Kořenského z roku 1877 s názvem Květena jarní.", dodává Kateřina Bajo.

Lumír plný básní, esejů a příspěvků z prostředí českého kulturního života poloviny 19. století si dospělí přečtou pro potěchu. A pro studenty je to důkaz, že časopis Lumír není jen téma s nádechem tajemna z historie české literatury, ale že opravdu vycházel, a že některé příspěvky jsou z pohledu dnešního čtenáře opravdu roztomilé.

Chybět nebudou ani tipy na dobré láskyplné čtení v tištěné podobě. „Pokud se lidé rozhodnou si přijít v máji do Městské knihovny v Praze půjčit knihu, určitě by tak měli učinit v doprovodu osoby jim drahé. Budou pak moci využít bonus v podobě zápisu do knihovny na dva měsíce zdarma.", dodává s úsměvem Bajo.

Májový kulturní tip Městské knihovny v Praze

31. 5. Karel Hynek Mácha - Máj
Hudebně-dramatické zpracování slavné Máchovy lyricko-epické básně Máj v podání Karlovarského hudebního divadla začíná v 19:00 hodin ve velkém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.

Rezervace vstupenek na http://kultura.mlp.cz

Internet
http://www.mlp.cz

Press Kit
http://www.pressweb.cz/mestska-knihovna-v-praze

Zdroj:www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22