logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29986683 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Výstava Smalt Art - krajina/tělo/záření

Výstava Smalt Art - krajina/tělo/záření

 

Tiskový servis Společnost Vítkovice Machinery Group a sdružení Dolní oblast Vítkovice ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky pořádá v sídle Ministerstva kultury, v Nostickém paláci, jedinečnou výstavu, pod názvem SMALT ART krajina/ tělo/ záření

Jedná se unikátní výstavu velkoplošných smaltů, které vznikly na výtvarných sympóziích v letech 2007 - 2010.

Z hlediska uměleckého smaltování nabízejí vítkovická sympózia možnost realizace smaltu na velkém formátu. Místní kontinuální pec umožňující realizaci formátu 2,5 x 1,5 m patří mezi tři největší pece na světě, v Evropě je svého druhu dokonce jediná.

Výběr autorů jejichž díla lze na výstavě shlédnout, prochází napříč sympózii od roku 2007 až do roku 2010 včetně. Jsou zde tak zastoupeni jak renomovaní autoři, jako např. Aleš Lamr, Jiří Šuhájek, Ivan Komárek, František Hodonský a další, tak i talentovaní autoři nastupující výtvarnické generace, jako Ivana Štenclová, Barbora Lamoot či Josef Duchan atd.

Výstavu doprovází smalty na trojrozměrných konstrukcích, které jsou umístěny v centru Prahy. Tyto objekty budou po dobu výstavy, tj. následující tři měsíce, v ulici Na Příkopě, před Obecním domem na Náměstí Republiky a v prostoru Tyršova domu u Kampy.

Tato výstava se koná pod záštitou Ministerstva kultury České republiky.

Sklepení Nostického paláce, sídlo Ministerstva kultury, 2.7. 2010 - 30.9. 2010, každý den od 9.00 do 18.00 hodin. Vstup zdarma.

 

Zdroj:www.mkcr.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22