logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003154 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Cirqueon - Centrum pro nový cirkus se představí v rámci festivalu Letní Letná

Cirqueon - Centrum pro nový cirkus se představí v rámci festivalu Letní Letná

 

Ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Letní Letná (18. - 31. srpna 2010) otevírá Cirqueon sérii tvůrčích workshopů pro veřejnost (akrobacii na visutých hrazdách a šálách, dílnu ekvilibristy performera Daniela Gulka, kurz Hand To Hand akrobacie a závěsnou akrobacii na šálách), 24. srpna organizuje konferenci CirkFórum 2010, pořádá OpenStage a otvírá novou sezónu Cirkusové školky pro nejmenší artisty.

Cirqueon zahajuje sezónu 2010/2011 na Festivalu Letní Letná. Prvním výstupem vzájemné spolupráce s Letní Letnou je konference CIRKFÓRUM 2010 - série veřejných prezentací na téma současné situace nového cirkusu nejen v České republice spojená s následnou diskusí. Mezi přednášejícími se objeví Rosťa Novák (La Putyka), Pierre Nadaud (Ateliér klaunské, scénické a filmové tvorby, JAMU), Jiří Turek (ředitel festivalu Letní Letná), David Kašpar (ředitel Centra pro nový cirkus), Jakub Vedral (Divadlo Continuo - Art Prometheus) a další. Cílem tohoto otevřeného sympozia je podpořit debatu a svébytném uměleckém žánru, kterým nový cirkus bezesporu je.

„Nový cirkus je ve světě již dlouho uznávaným fenoménem, u nás ho skvěle reprezentuje např. festival Letní Letná či představení La Putyka. Chybí zde však platforma pro diskusi, setkávání a hledání podpory tohoto fenoménu. Cirkfórum 2010 by mělo být přesně takovou platformou," říká zakladatel Centra pro nový cirkus Cirqueon David Kašpar.

Cirkfórum 2010 se koná 24. srpna od 18:00 na Letní Letné. Vstup zdarma.

Druhým výstupem spolupráce Cirqueonu a Letní Letné je OPEN STAGE 2010, která je šancí pro všechny umělce nového cirkusu. Každý se může přihlásit a během 10 minut předvést své dovednosti a zkusit obstát před širokým publikem. Účastní se žongléři, akrobaté, tanečníci, divadelníci či pouliční kejklíři z celé republiky.

Open Stage 2010 se koná v sobotu 21. srpna a v neděli 29. srpna od 19:00 na Letní Letné. Vstup zdarma.

V neposlední řadě pořádá Cirqueon na Letní Letné otevřenou hodinu CIRKUSOVÉ ŠKOLKY. Jedná se o tréning žonglování, soustředění, akrobacie, pohybu, klaunerie či jízdy na jednokolce určené nejmladším cirkusáčkům.

"Cirkusová školka bude probíhat od září pravidelně v Centru pro nový cirkus Cirqueon v Praze - Nuslích nebo v kulturním centru Zahrada na Jižním Městě. Pro děti je vhodná zejména ke zlepšení fyzičky, nácviku soustředění, koordinaci pohybů, podpory kreativity a vlastního vyjádřování," dodává Kašpar.

Otevřená hodina cirkusové školky se koná 28. srpna od 13.00 do 17.00 hodin na Letní Letné. Vstup zdarma.

__________________________________________________________________________________

CIRQUEON, Centrum pro nový cirkus je projektem dlouhodobé podpory a rozvoje nového cirkusu v České republice. Podílí se na vzdělávání veřejnosti v cirkusových dovednostech (kurzy cirkusových dovedností), organizuje workshopy pro profesionály, spravuje knihovnu a spolupracuje s řadou evropských partnerů sdružených v mezinárodní síti Circostrada network.

"Centrum pro nový cirkus v Praze - Nuslích bude od září 2010 sloužit nejen jako tréningový prostor, ale i jako knihovna, videopůjčovna materiálů s cirkusovou tématikou, místo pro konání seminářů, setkání a prezentací práce jednotlivých cirkusových umělců," podotýká Kašpar.

„Kromě nuselského prostoru Cirqueon provozuje také portál www.cirqueon.cz, který funguje jako informační centrála o akcích, kurzech a událostech spojených s novým cirkusem v České republice. Na webu je i adresář souborů a festivalů," dodává Šárka Maršíková, která má chod Centra pro nový cirkus na starosti.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Projekt Cirqueon podpořili grantem Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hlavního města Prahy. Projekt Cirqueon spravuje Zahrada, o.p.s.

Centrum pro nový cirkus sídlí na adrese Ctiradova 6, Praha 4-Nusle.
Pro více informací kontaktujte: David Kašpar, 777 321 105, david@cirqueon.cz

Více na:http://www.kczahrada.cz/

Zdroj:www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22