logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30003367 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Výstava kresleného humoru života - tak jak jej vidí Pavel Kantorek

Výstava kresleného humoru života - tak jak jej vidí Pavel Kantorek

 

Kresbičky bláznivých koček,vyjevených psů,škodolibých myší či v podivných situacích zachycených lidiček můžete vidět od 18.října, do 22. prosince v prostorách školicího centra InGarden v Praze 10.

Pan profesor RNDr. Pavel Kantorek, Ph.D. nám dovolí touto výstavou nahlédnout do hlubin dvou různých osobností - na jedné straně do hlubin vědy zahleděný badatel a na straně druhé humorista, nacházející vtip v běžných situacích kolem sebe. Sám Pavel Kantorek to tak ale nevidí:
„Je to jako když muž má manželku, děti, rodinu a na druhé straně milenku. Pro mne je věda rodina a humor je milenka. Vtipy mě napadají v době, když řeším nejsložitější problémy časoprostoru, zabývám se složitými rovnicemi. Zahlédnu směšnou situaci v době, kdy je mozek nejvíce unaven, jakoby hledal způsob, jak si odpočinout. Náhle se objeví zkratka, kdy jsou k sobě přiřazeny situace, které zdánlivě spolu nemají nic společného a najednou to v mozku klikne, zrodí se vtip a hlava dostane nový přísun energie."
V Kanadě je Pavel Kantorek uznávaným vědcem. Kreslířstvím se na univerzitě nechlubí, i když to asi všichni vědí. Když jednou nakreslil ve svých bajkách pár stupidních slepic, feministky ho chtěly žalovat. Ale my u nás v Čechách se raději kamarádíme s jeho milenkou - humorem.
Základní informace ze života pana profesora RNDr. Pavla Kantorka,Ph.D.:
1942 se začal na svět dívat s humorem a stále tento pohled udržuje.

Základní informace o výstavě:

 85 kreseb ke shlédnutí
 razítko kočky k obtisknutí
 vybrané autorské tisky ke koupení po celou dobu výstavy, konkrétní si je možné objednat předem v eGalerii - www.ingarden.cz
 výstava bude otevřena pro veřejnost od 18. října do 22.prosince 2010
 v pracovní dny od 9,00 do 17,00 hodin, vstupné je dobrovolené a v rámci spolupráce organizátorů s organizací UNICEF bude předáno na projekty této organizaci.

SHOCK,s.r.o. provozovatel školicího centra InGarden
Nad Primaskou 292/45, Praha 10 - Strašnice
www.ingarden.cz
www.shock.cz
informace telefon: 274 780 575

Zdroj:www.tiskovky.info
Zdroj foto:www.ingarden.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22