logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 29986868 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Umění řemesla hodinářského

Umění řemesla hodinářského Umění řemesla hodinářského Umění řemesla hodinářského Umění řemesla hodinářského Umění řemesla hodinářského Umění řemesla hodinářského Umění řemesla hodinářského

 

U příležitosti 600.let orloje probíhá až do 29. března v prostorách Staroměstské radnice v Praze největší výstava hodin v historii České republiky, kterou pořádá společnost ABL, a.s. Slavnostního zahájení výstavy se o víkendu zúčastnil také Lukáš Kaucký, radní hl. m. Prahy, který nad touto událostí převzal svou záštitu.

V Křížové chodbě a Rytířském sále vás tři expozice provedou historií pražského orloje, seznámíte se s českými hodináři, a také se světovými manufakturami, které přivezly atraktivní modely hodin. Nechybí značka OMEGA a její modely, které letěly na Měsíc, slavná společnost Armin Strom, která se zaobírá ruční skeletonizací hodinek resp. jejich mechanických strojků, a také značka FORTIS, která již v roce 1926 představila první sériově vyráběné automatické náramkové hodinky na světě.

Zajímavé a jedinečné exponáty ukazuje manufaktura Jaeger-LeCoultre. Například nejmenší hodinový strojek o objemu 0,2cm3, či model Reverso , jejichž číselník je možné schovat otočením zadní strany pouzdra.

Na výstavě Umění řemesla hodinářského se představuje 26 výrobců hodinek z Čech, Slovenska, Švýcarska a USA s více než 200 unikátními modely hodin. Na závěr výstavy proběhne charitativní aukce hodinek zn. PRIM Manufacture 1949 a dalších značek. Více informací najdete na www.600letorloje.cz.

Zdroj:www.magistrat.praha-mesto.cz
Zdroj foto:www.600letorloje.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22