logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36486277 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Jací ptáci jsou vhodní a naopak méně vhodní do bytu?

Jací ptáci jsou vhodní a naopak méně vhodní do bytu?

 

Chov ptactva je v současné době velice oblíbený, o tom není sporu. Lidé se vrací ke kořenům, dalo by se říct, vždyť chov ptactva patří k nejstarším lidským koníčkům vůbec. Zatímco v minulosti se chovali hlavně holubi, kterým se stavili překrásné holubníky, dnes se dává přednost spíše exotickým druhům ptáků, tedy papouškům. Na trhu bychom však našli mnoho různých druhů papoušků, který je do bytu ten pravý?
 
 

Ne každý papoušek je stvořen do bytu v paneláků. Někteří potřebují velkou venkovní voliéru postavenou z hliníkových profilů, nemají zájem o menší ptačí klece, kde sotva roztáhnou křídla. Abyste si domů nepřinesli papouška, který pro vás není určen, poradíme vám.

 

 

Jací papoušci jsou vhodní do bytu?

 

 

Nejvhodnějšími papoušky jsou rozhodně andulky čili papoušci vlnkovaní, kteří nevyžadují takřka žádnou péči. Jsou to skvělí společníci, kteří jsou drobní a lze je chovat ve velkém. Pokud však toužíte po papouškovi, který na první pohled opravdu vypadá jak papoušek, zvolte korelu, která je známá svým pronikavým křikem a chocholem na hlavě. Jedná se však také o velice nenáročného ptáka, který bude skvělým společníkem.

 

 

Dále se nabízí třeba pestře zbarvený kanárek, kterého si zamilují hlavně děti. Dospělí zase ocení jeho hezký zpěv.

 

 

Jací papoušci nejsou vhodní do bytu?

 

 

K papouškům, kteří nejsou zrovna vhodní do bytu, patří například papoušek jménem kakadu. Jedná se o druh papouška, kterého snadno poznáte - je to ten s čírem na hlavě. Jsou na své “číro” velice hrdí, stejně tak jsou hrdí na svůj křik. Právě křik je důvod, proč se kakadu nehodí do bytů. Jejich křik dokáže prorazit i zvukotěsné stěny, tak silný je. Jinak jsou to ale velice upovídaní ptáci, to se jim musí nechat.

K dalším nevhodným papouškům do bytu patří amazonský papoušek, který vyžaduje opravdu velké množství prostoru. Do malého bytu se opravdu nehodí.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz/tiskova-zprava/710201914209-jaci-ptaci-jsou-vhodni-naopak-mene-vhodni-do-bytu


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22