logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 32264362 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Výhody a nevýhody výkupu nemovitostí za hotové

Výhody a nevýhody výkupu nemovitostí za hotové

 

Výkup nemovitostí za hotové je velmi lákavou službou a má své výhody. Má však i své nevýhody. Jaké to jsou a kdy je vhodné odkupu nemovitosti využít? Právě na tyto otázky se zaměříme v tomto článku.

 

 

Hlavní výhody, které výkup nemovitostí za hotové má

 

 

Hlavními výhodami výkupu nemovitostí za hotové je, že na rozdíl od klasické cesty prodeje nemovitosti uspoříte čas i starosti, které s prodejem souvisí. Nemusíte být k dispozici či naopak nebýt přítomni v dané nemovitosti během prohlídek, ani neustále komunikovat s realitní kanceláří nebo přímými zájemci. Vyhnete se i několika schůzkám s právníky, které celý proces zdržují. Pro většinu lidí nejzajímavější výhodou je ale to, že mají peníze za nemovitost k dispozici velmi rychle, třeba již do 24 hodin. Poslední ze stěžejních výhod by měla oslovit především lidi, kteří mají exekuce, zástavy nebo jim hrozí dražba. Ti v případě, že využijí výkup nemovitostí za hotové, obdrží vyšší částku a jejich závazky se přestanou navyšovat.

 

 

Hlavní nevýhody

 

 

Výkup nemovitostí za hotové má ale i své nevýhody. Tou nejvýznamnější je fakt, že dostanete nižší částku, než kdybyste si počkali a využili prodeje běžným způsobem. Přičemž v tomto případě nezáleží na tom, zda by se nemovitost prodávala pomocí zprostředkovatele nebo přímo zájemcům. Zde je třeba ale zmínit, proč tomu tak je. Firma, která odkup nemovitosti zajistí, na sebe bere riziko, že nakonec za nemovitost nezíská téměř žádnou částku navíc. V horším případě, že bude taková investice spíše prodělečná. Navíc se pro zprostředkovatele pojí s výkupem další náklady, vázání finančních prostředků a podobně. Z toho důvodu vám nabídnou nikoliv plnou cenu, za kterou by bylo možné nemovitost prodat standardním způsobem, ale z jejich strany nejvyšší možnou částku tržní ceny.

 

 

S výhodami a nevýhodami, které výkup nemovitostí za hotové má, souvisí i otázka, kdy tedy je vhodné přímý odkup využít. Nejvíce se bude hodit těm lidem, kteří jsou ve velmi tíživé finanční situaci a zároveň vlastní nemovitost nebo její podíl. V případě, že je situace již neúnosná a pokud nebude řešena v co nejkratším časovém horizontu, hrozí další zadlužování nebo výrazné finanční ztráty, pak se vyplatí jednat a této služby využít.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22