logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 28689073 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Výkup palet – méně poškozené palety lze opravit

Výkup palet – méně poškozené palety lze opravit

 

Jste-li firma, které se ve skladech hromadí palety a nemá pro ně využití, je vhodné zjistit, kdo provádí výkup palet. Touto činností se zabývají společnosti, které palety vyrábějí či opravují. Výkup palet je důležitý, protože palety lze využít opakovaně, pokud nejsou poškozené. Je také možné, že firmy, které distribuují zboží, mají ve svých skladech palet příliš, a výkup jim pomůže uvolnit další prostory. Použité palety je nutné vyřadit jen tehdy, když nesplňují dané standardy. Důvodem k vyřazení palet je například plíseň či napadení dřeva dřevokaznou houbou či hmyzem.  

 

Při výkupu palet pozor na neoznačené výrobky

 

 Firmy provádějí výkup palet, které jsou i poškozené. Poškozené díly, zejména přířezy na spodní i ložní straně lze opravit a paleta může sloužit dál. Poškozené mohou být rohy palet, boky, spodní i horní díly paletVýkup není možný v případě prasklého svlaku, což je zpevňující příčnice.  Vykupují se palety tmavé i světlé. Odstín palety nemá vliv na její použití, pokud jsou přířezy i špalíky v dobrém stavu. Je nutné také dávat pozor na neoznačené palety, které nejsou vyráběny licencovaným výrobcem a mohou mít nesprávné rozměry či další nedostatky. Neoznačená paleta může mít nižší nosnost a při skladování na sebe může dojít k zborcení palety a poškození zboží.

 

 

Do 50 km se při výkupu palet neplatí žádný poplatek

 

 

Je vhodný u značně poškozených palet výkup? Záleží vždy na míře poškození. Zlomené svlaky vyřazují paletu z dalšího provozu. Stejně tak značně poškozené špalíky. Takové palety jsou pak vhodné jen jako palivové dříví. Výkup palet ještě neznamená, že firma musí dovézt palety až na místo určení. Některé firmy, například Europal Tůmovka, vykupují palety přímo v provozovně zákazníka. Do 50 kilometrů si neúčtují žádný poplatek. Vykupují se zejména standardní palety neboli europalety. V případě atypických palet záleží na dohodě a poptávce po těchto paletách.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz/
Zdroj foto:http://www.europal.cz/

 

 

 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22