logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30347250 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Geocachingová série „S Drákulou v netopýřím světě“ má již tisíc návštěvníků

Geocachingová série „S Drákulou v netopýřím světě“ má již tisíc návštěvníků

 

Příznivci geocachingu si mohou od srpna 2017 hrát s netopýry. Lov zavede účastníky do míst, kde netopýři a vrápenci opravdu žijí, a na každé lokalitě se také dozvědí řadu zajímavostí ze světa létajících savců. Sérii deseti keší umístěných v krásných koutech středních a jihozápadních Čech přichystal ČESON v rámci projektu „Na půdě, tam to žije – aneb poznejte tajemný svět netopýrů!“.

 

 

Cílem projektu podpořeného SFŽP ČR a MŽP je zlepšit ochranu letounů žijících v blízkosti člověka, zejména druhů vázaných na úkryty na půdách budov. Jedna z aktivit je zaměřena na propagaci vrápenců a netopýrů na turisticky atraktivních lokalitách, kde se tito živočichové vyskytují. V současnosti je do projektu zapojeno již 34 hradů, zámků a dalších památek z celé ČR. „Dlouhodobě se snažíme přiblížit život a ochranu netopýrů co nejširší veřejnosti. Rozhodli jsme se proto nyní oslovit kromě běžných návštěvníků památek i další velkou skupinu lidí, které bychom k informacím o netopýrech mohli aktivně přilákat“, vysvětluje Dita Weinfurtová z ČESON.

 

V terénu je rozmístěno celkem deset keší s netopýřím tajemstvím. Místa ve středních a jihozápadních Čechách, která lovci navštíví, nebyla vybrána náhodou – jedná se o hrady, zámky a kláštery, kde netopýři skutečně žijí. Na půdách rodí a odchovávají svá mláďata, ve sklepích zimují, v zámeckých parcích loví potravu nebo se ukrývají ve starých dutých stromech. Na některých hradech dokonce probíhají každoroční netopýří námluvy. „Název hry odkazuje na hraběte Drákulu, mýtickou postavu spojenou s krvelačností a temnými silami, neboť podobnými pověrami byli odedávna opředeni také netopýři. Naše série má velký ohlas. Nyní je v provozu zhruba tři měsíce a za tu dobu máme zaznamenáno již přes 1000 logů. Potěšující je i řada pozitivních ohlasů přímo od samotných hráčů“, doplňuje Eva Cepáková, koordinátorka projektu.

 

 

Podrobnosti o geocachingové hře „S Drákulou v netopýřím světě“, netopýří mapu s tipy na zajímavé výlety a informace o dalších aktivitách najdou zájemci na projektovém webu napude.sousednetopyr.cz.

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz
Zdroj foto:http://napude.sousednetopyr.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22