logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 28689081 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Cyklistické tretry - podle čeho si vybrat ty pravé

 Cyklistické tretry - podle čeho si vybrat ty pravé

 

Napadlo by vás obout si na ples něco jiného než polobotky (v případě dam střevíce)? Např. pohorky? Nejspíš ne. Za prvé proto, že by taková obuv dozajista vzbudila nechtěnou pozornost dalších plesajících, a za druhé proto, že podrážka z vibramu je na alpské louce sice užitečná, ale ladnější pohyb při valčíku vám rozhodně nezaručí.

 

 

Správná výbava dodá vaší jízdě ten správný švih

 

 

Na ples si obvykle s výběrem bot poradíme. Jaké obutí si ale pořídit na kolo? Většina rekreačních cyklistů obvykle sáhne po prvních teniskách nebo sandálech, které jsou doma po ruce. To je ale škoda. Výběr těch správných cyklistických treter váš zážitek z jízdy jednoznačně vylepší. Ať už se jedná o rychlost jízdy nebo její celkovou efektivitu. Jaké jsou tedy mezi tretrami rozdíly a jak si vybrat ty správné pro svůj jízdní styl? To se dočtete v odstavcích níže.

 

 

Když je vaším revírem silnice

 

 

Jde vám hlavně o rychlost a výkon, zatímco terénu se obloukem vyhýbáte? Silniční tretry pro vás budou to pravé. Bývají velmi prodyšné a obepínají nárt tak, aby byla noha stabilní a aby zároveň umožnily co nejefektivnější přenos energie. Tyto tretry by totiž měly jezdci (vč. profesionálních závodníků) umožnit strávit v nich pohodlně celý den i při nadměrné zátěži. Mívají hladkou podrážku, která není určena k žádným dlouhým pěším přesunům. Maximálně tak k tomu, abyste si o pauze došli pro pivo nebo jinou svačinu.

 

 

Když jste na horách jako doma

 

 

Jste naopak milovník terénu a nedáte dopustit na pořádnou jízdu na horském kole? Pak sáhněte po MTB tretrách. Jejich konstrukce počítá s tím, že v extrémně obtížném terénu z kola občas sesednete a půjdete nějaký ten náročnější úsek po svých. Proto mají také hrubší podrážku se vzorkem a na její přední část se dají namontovat i špunty - podobné těm na fotbalových kopačkách. Jejich povrch je celkově odolnější a nerozhodí vás proto ani kamenitější, prašnější, nebo naopak bahnitější úseky.

 

 

Speciální případy vyžadují speciální obutí

 

 

Pokud na kole jezdíte spíše nepravidelně a na velké závodění či hory vás neužije, pořiďte si tretry určené pro rekreační cyklistiku. Bývají pevnější než ty silniční a zároveň mívají civilnější vzhled. Takže je využijete na kole i na pěším výletě. V létě si na kratší cyklotúry obujte speciální cyklistické sandály. Pokud se naopak nebojíte jízdy v chladnějších měsících, místo speciálních bot si vystačíte se zimními návleky na tretry. Spolehlivě udrží nohu v teple a navíc vás nebudou omezovat v pohybu.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22