logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 38964015 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Zažijte Zillertal

Zažijte ZillertalZažijte ZillertalZažijte ZillertalZažijte ZillertalZažijte Zillertal

 

Nekonečné sjezdovky, zasněžené svahy, fascinující horský svět a první stopy ve sněhu- co může být na zimě krásnějšího?! Zillertal nabízí na svých sjezdovkách ryzí zábavu ve sněhu. Ať už se do údolí vydáte po příjemných carvingových trasách, dlouhých sportovních sjezdech nebo po náročnějších trasách pro opravdové znalce. Rekreačních regiony Zillertalu – Fügen-Kaltenbach, Zell-Gerlos, Mayrhofen-Hippach a Tux-Finkenberg – nabízí každému zimnímu sportovci to, co hledá.

 

 

Zillertal to je:

 

 

 • 535 kilometrů upravených sjezdovek od 580 m až do výšky 3250 m
 • 180 lanových drah a moderních lyžařských vleků
 • 80 otevřených chat v lyžařské oblasti
 • 7 SkiMovie tras
 • 7 Speed Check tras
 • 24 zařízení, která budou pečovat o vaše děti a 25 lyžařských škol
 • 35 skibusových linek
 • 365 dní v roce zaručeného lyžování- Hintertuxský ledovec je jediná oblast Rakouska s celoroční zárukou sněhu
 • 1 Zillertaler Superskipass: permanentka all in one na celý rok
 • 11 funline tratí
 • 8 snowparků
 • freeridové trasy

 

Lyžařský region Fügen-Kaltenbach rozprostírající se na počátku Zillertálského údolí se zaměřuje především na sjezdařské požitky spolu s gastronomickými zážitky. Na příklad menší lyžařská oblast Spieljoch potěší svým funparkem, sáňkařskou dráhou a širokými sjezdovkami celou rodinu. 

 

 

Zell-Gerlos zase nabízí největší souvislý lyžařský areál v Zillertalu. Svezete se na nejdelší rakouské sjeztdovce, kde překonáte 1930 výškových metrů. Ranní ptáčata se na svahy během března dostanou 2x týdně už od 6.55 hodin a milovníci nočního lyžování si mohou sjezdy užívat i po večeři.

 

Kdo vyhledává sportovní výzvy by rozhodně neměl vynechat akční lyžování na vrchu Penken v regionu Mayrhofen-Hippach. Nachází se zde nejpříkřejší sjezdovka Rakouska, legendární Harakiri se spádem 78 %. Naproti tomu si zde na své přijdou i méně zkušení lyžaři a rodiny se dětmi třeba na Ahornu, hoře pro požitkáře. V Mayerhofenu si můžete dopřát i pauzu od lyžování, na příklad návštěvu aquaparku nebo sáňkování.

 

Region Tux-Finkenberg, jehož vrcholky stoupají až do výšky 3250 m, je jednou z oblastí Rakouska s největší jistotou sněhu. Eggalm, Rastkogel, Finkenberg, Penken, Ahorn a Hintertuxký ledovec, jediné celoroční lyžařské středisko, tvoří společně Ski- Gletscherwelt Zillertal 3000. Skvěle upravené sjezdovky, tratě funslopes a sjezdy pro děti stejně jako náročné svahy pro freestyle a sjezdy v boulích potěší srdce každého zimního sportovce. V nabídce Vás může zaujmout třeba „Schwarze Pfanne“, panoramatická sjezdovka přímo do údolí centra obce Hintertux. Dále třeba panoramatická terasa nabízející fantastický výhled z Hintertuxkého ledovce ve výšce 3250 m. n. m. či Betterpark Hintertux, nejvýše položený freestyle spot v Rakousku.

 

 

Mimo sjezdovku má Zillertal také hodně co nabídnout. Mnoho zábavy si užijete na upravovaných sáňkařských drahách nebo na kluzištích. Výborně si pochutnáte v tradičních hostincích. V regionu je 9 restaurací oceněných Gault Millau, 10 oceněných tyrolských hostinců a 10 kulnářských zařízení s otevřenou kuchyní, kde můžete výrobu produktů zažít opravdu z blízka. Běžkaři ocení 125 kilometrů běžkářských tratí pro klasický běh i skating a ti, kdo rádi vyráží na túry ve sněhu budou nadšení z nádherných turistických tras a možností k túrám na sněžnicích.

 

 

 

 Naše tipy:

     Flower Pow(d)er týdny na Hintertuxkém ledovci: chcete zkusit řídit sněhovou rolbu s výkonem 530 koní? Podívat se za kulisy Hintertuxkého ledovce? Anebo brzy po ránu vyrazit na sjezdovky a užít si poté vynikající brunch? To a ještě více během Flower Pow(d)er týdnů od 18.4. do 3.5. 2020. (Tux-Finkenberg)

 


    Restaurace Mountain Loft: na horské stanici dráhy Spieljochbahn zve k návštěvě restaurace Mountain Loft s výhledem na tyrolský horský svět, jenž vám vezme dech. V různých částech restaurace a na nádherné terase zde špičkoví kuchaři servírují svým hostům vynikající regionální i mezinárodní speciality. (Fügen-Kaltenbach, Spieljoch)

 


    Hrdinou sjezdovky za jeden den: nechte se nafilmovat na některé z pěti SkiMovie tras v největším lyžařském areálu v Zillertalu při vašich perfektně střižených zatáčkách. Otestujte na čtyřech Speed Check trasách, zda jste rychlejší než vítr. Pak si vše zdarma stáhnětě a prohlédněte. (Zell-Gerlos, Zillertal Arena)

 


    Ledový palác Natur Eis Palast - klenot pod sjezdovkou: jedinečný přírodní klenot, který ve světě nemá obdoby. Magické ledové stalaktity, obrovské blýskavé ledové křišťály a zamrzlé vodopády zaručeně ohromí celou rodinu. V tomto zázračném světě necelých 30 metrů pod lyžařskou sjezdovkou objevíte dokonce přírodní ledovcové jezírko! (Tux-Finkenberg)

 


    Zimní turistická trasa Filzenkogel: na trase Filzenkogel na Ahornu, hoře požitkářů, si užijete neuvěřitelný výhled na Zillertálské Alpy a údolí Stilluptal. Po výšlapu nádhernou zasněženou zimní krajinou vám doporučujeme odpočinek na lehátkách slunečné terasy v iglú vesničce White Lounge. (Mayrhofen-Hippach)

 

 


 

 

Svoboda s pernamentkou Zillertaler Superskipass

 

 

Vstupenka all in one platí od 7.12 2019 do 19.4.2020 na veškerých 535 kilometrech sjezdovek a 180 lyžařských vlecích ve všech 4 lyžařských areálech a umožní vám využívání všech skibusových linek a většiny dopravních prostředků veřejné dopravy v údolí zdarma. Dobu platnosti skipasu můžete zvolit v rozmezí od 2 do 21 dní. V jednotlivých lyžařských areálech pak můžete zakoupit samostatný skipas v maximální délce 1 ½ dne.

 

 

 

Další užitečné informace naleznete na adrese: www.zillertal.at/service/en 

 

Zdroj:https://press.austria.info/

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby