logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 30347131 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Krbové vložky s výměníkem snadno vytopí celý dům

Krbové vložky s výměníkem snadno vytopí celý dům

 

Bylo dříve možné vytápět celý dům jen krbem? Samozřejmě, že nebylo. Ale dnes to jde. Krbové vložky s výměníkem umožnují rozvést teplou vodu po celém domě a vyhřívat napojené radiátory. A v hlavní místnosti se těšíte z krbu, kde plápolá oheň. Krbová vložka není úplně to samé jako krb, ale je to jeho moderní varianta. Jde o topidlo vyrobené z litiny nebo ocelového plechu, kde je ohniště uzavřeno skleněnými dvířkami. Ty jsou vybaveny odolným žáruvzdorným sklem, které chrání okolí od vylétajících jisker, ale poskytuje příjemný zážitek z ohně. 

 

 

U krbové vložky s výměníkem se často dělá obezdívka

 

 

Krbové vložky s výměníkem mají něco navíc. Vložky bez výměníku lze použít jen v jedné místnosti. Můžeme je obezdít akumulačním materiálem, takže fungují jako kachlová nebo akumulační kamna. Energie se kumuluje v obezdívce, která pak sáláním vydává teplo do prostoru. Krbové vložky s výměníkem však dokáží vyhřát celý dům. Výměník je nádoba naplněná vodou, kterou ohřívá teplo z krbové vložky. Při napojení na otopný systém se voda dostává do radiátorů a vytápí konkrétní místnosti. Z krbu lze skutečně vytápět celý dům. Jen je třeba vybrat takové topidlo, které svým výkonem vystačí na vybraný prostor.

 

 

Moderní krbové vložky mají regulovaný přívod vzduchu

 

 

Krbové vložky s výměníkem mají důmyslně řešené ohniště, u něhož se reguluje přívod vzduchu. To umožňuje velmi výkonné splování s vysokými parametry účinnosti. Většina těchto kamen má také pojistku proti přehřátí výměníku, což zvyšuje bezpečnost provozu. Pro obezdívku krbových vložek se používají kvalitní materiály, zejména kalcium silikátové desky a kachle. V bytě či domě lze díky krbové vložce vytvořit příjemný a útulný kout, kde se prolínají klasické kachle s omítnutou akumulační stěnou. Nejobvyklejší jsou vložky se symetrickým topeništěm, ale atraktivní jsou například rohové krbové vložky. 

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz

 

 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22