logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 33731844 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Oplocení chrání a ohraničuje pozemek

Oplocení chrání a ohraničuje pozemek

 

 

Nechat pozemek jen tak bez ochrany? To je opravdu riskantní, protože volný vstup k rodinným domům nebo průmyslovým objektům mohou využít zloději i vandalové. Vždy je lepší zabránit volnému pohybu cizích lidí po soukromém pozemku. K tomu slouží oplocení. Je nejen součástí naší bezpečnosti, ale i rozvíjí urbanistický odkaz našich předků. V Evropě si už se vznikem soukromého vlastnictví lidé ohraničovali své pozemky, vytvářeli nejrůznější ploty, zídky i zdi. Oplocení bylo výrazem movitosti vlastníků, často mělo i umělecké ambice.

 

 

Průmyslové oplocení bývá nejčastěji z ocelových sloupků a pletiva

 

 

Jsou různé druhy plotů a jedním z nich je průmyslové oplocení. Většinou se skládá z ocelových sloupků a ocelového pletiva. Dostatečně vysoký plot zabrání zejména vandalům vstoupit na pozemek. Při zahájení stavby, kdy není třeba budovat definitivní plot, je vhodně využít mobilní oplocení. Jde o dočasné řešení, které je variabilní. Mobilní plot lze snadno přenést a je řešen tak, že představuje dostatečnou ochranu před cizím vzniknutím. Skládá se z brány či branky a jednotlivých plotových dílců upevněných v betonové patce. Odolá i silnému větru.

 

 

Pletivo potažené plastem zvýší odolnost vůči povětrnosti

 

 

Jsou různé druhy oplocení.

Nejčastější je pletivový plot se sloupky. Je trvanlivý, pletivo může být splétané nebo svařované. Ocel lze ochránit proti povětrnosti tím, že se potáhne plastem. Jeho výhodou je nejen odolnost vůči vlhkosti, ale také jej není třeba natírat barvou.

 

Dalším typem plotů jsou plotové dílce, někdy zhotovené z mřížoví a vkládané mezi vyzdívané sloupky.

 

Také brány a branky mohou mít výplň z pletiva nebo častěji zde dřeva, ale výplň může být plechová, aby nebylo vidět na pozemek. Takové řešení je obvyklé u průmyslových areálů, aby uskladněné stroje a zařízení nelákaly zloděje. 

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz/
Zdroj foto:http://www.promal.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22