logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 32264365 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Typy a provedení plotů – vyberte si, který vám vyhovuje

Typy a provedení plotů – vyberte si, který vám vyhovuje

 

Čekali jste, až dostavíte dům a teprve pak se pustíte do výstavby plotu? Možná je to tak lepší. Teprve nyní si můžete představit, jaký plot se k vašemu domu hodí. Nemusíte se vždy držet návrhu architekta. Rozhodujte se také podle toho, kolik peněz hodláte do oplocení investovat. Jsou různé typy a provedení plotů. Naši předkové si většinou stavěli ploty z planěk, což byly dřevěné sloupky s vodorovnými spojnicemi, na které se přibíjely dřevěná prkénka, tzv. plaňky. Bohatí majitelé budovali oplocení z kamenů, cihel, případně je kombinovali s kovovými plotovými dílci.

 

 

Typy a provedení plotů – kovový, dřevěný, se zděným sloupky

 

 

A jaké jsou současné typy a provedení plotů? Většinou jsou kovové, které vydrží podstatně déle než dřevěné, případně kombinace zděných sloupků a kovových dílců. Nejjednodušším typem je oplocení složené z kovových sloupků a pletiva. Kovový sloupek se zabuduje do betonové patky a mezi nimi se natáhne pletivo. Většinou je pozinkované, které lépe odolává povětrnostním vlivům než běžné pletivo. V současnosti je oblíbené kovové pletivo potažené plastem, tzv. poplastované. To vydrží ještě déle než pozinkované. Další typy a provedení plotů – plotové rámy, průmyslové oplocení, mobilní oplacení.

 

 

Montáže plotů zajistí odborná firma

 

 

Součástí plotů a oplocení jsou brány a branky. Firma Promal z Jílového u Prahy vyrábí brány a vrata jednoduché nebo automatické s pohonem a provádí také montáže plotů. Automatické brány se dělí na posuvné a skládací. Posuvné brány mohou být samonosné nebo pojezdové. Principem je, že jedno křídlo se posunuje buď nad zemí (samonosné) nebo po zemi (pojezdové) a zasouvá se na jednu stranu. Je proto nutné, aby pro zasouvací křídlo bylo na jedné straně oplocení dostatek prostoru. Pokud není, volí se skládací vrata.  Jedno nebo obě křídla takových vrat se skládají, takže nepřesahují půdorys brány. Je výhodné objednat si firmu nejen na výrobu, ale i montáže plotů.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.promal.cz/ploty/

 

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22