logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 31176627 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Úhelník – profilová ocel pro nejrůznější použití

Úhelník – profilová ocel pro nejrůznější použití

 

Hutním materiálem, který je vhodný pro spojování lehkých či těžkých konstrukcí, je úhelník. Jde o tzv. ocelové profily, které mají v průřezu k sobě kolmé dvě, tři až čtyři strany v různých poměrech. Nejlépe to vystihuje srovnání s písmeny, tedy, že průřez ocelového profilu má podobu písmen I, U, L, T či H, případně dalších odvozenin s odlišnou délkou stran. Ocelové profily jsou většinou válcované za tepla, mají zaručenou svařitelnost, což je termín pro chemické složení oceli, jež svařováním vytváří velmi pevné spoje. Úhelníky jsou také krátké profily vhodné jako tesařské či nábytkářské spoje. 

 

 

Ocelové profily jsou ideální pro výrobu konstrukcí

 

 

Speciální skupinou v kategorii ocelové profily jsou jekly. Jde o uzavřené profily silnostěnné nebo tenkostěnné. Vyrábějí se ve čtvercovém či obdélníkovém průřezu, žádány jsou i speciální tvary například o průřezu v podobě písmene Z. Jekly nacházejí uplatnění ve stavebnictví, strojírenství i při výrobě hardware ve výpočetní technice. Tenkostěnné jekly jsou oblíbené při montáži opláštění výrobních a skladovacích hal nebo obchodních objektů. Stále častěji se tyto ocelové díly vyrábějí z žárově pozinkované oceli, která je poté válcována za studena. Dosahuje se tím velmi přesných parametrů.

 

 

Hutní materiál – to jsou i plechy pro karosářský průmysl

 

 

Úhelníky, betonářská ocel, jekly, trubky či plechy – to všechno je hutní materiál. Díky svým vlastnostem – pevnosti, svařitelnosti, odolnosti vůči chemikáliím a povětrnostním vlivům nachází široké uplatnění ve stavebnictví a strojírenských oborech. Konstrukce vytvořené z profilové oceli mohou být v interiérech i exteriérech, ocelové trubky vedou vodu, vodní páru, plyn i ropu. Z plechů se tvarují složité karosérie aut a strojů, slouží také k opláštění budov. Ocelové výrobky mohou být z neupravené - černé oceli nebo s ochrannou vrstvou proti korozi. Nejčastěji je ocel chráněna vrstvičkou zinku, případně dalšími kovy.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz

Zdroj foto:http://www.technimat.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22