logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 31353851 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Plechy jsou speciální hutní materiál

Plechy jsou speciální hutní materiál

 

Speciálním hutním materiálem jsou plechy. Stále častěji se u moderních zateplovacích technologií využívají k opláštění i jako střešní krytina. Jsou totiž dobře tvarovatelné, lehké a snadno se s nimi manipuluje. Některé technologie nabízejí tzv. stavební sendviče, což jsou hotové díly s vrchní plechovou vrstvou a zateplením. Plech se upravuje stříháním, ohýbáním a svařováním. V praxi jsou ideální plechové díly, které se k sobě upevňují vruty, šrouby či nýty. Plechy se dělí na krycí a nosné. Kategorie nosných plechů se využívá na střechy, stropy a patra. 

 

 

Plechy se vyrábí tvarováním za tepla i za studena

 

 

Plechy se vyrábějí válcováním na válcovacích stolicích v hutích. Ocel je dobře tvarovatelná a při využití tepla a tlaku je možné vyrobit plechy o velmi nízké tloušťce. Pro větší odolnost vůči povětrnostním a chemickým vlivům se plechy dále upravují.  Nejčastější je zinkování plechů, které se provádí žárovým zinkováním, galvanickým zinkováním, metalizací nebo nástřikem. Zinkovaný plech se využívá u střešních krytin, opláštění nebo při výrobě okapových rour. V poslední době se jako ochrana hodně využívá plast, který dobře chrání před vnějšími vlivy a lze u něj využít i barevné odstíny.

 

 

Trapézový plech jako krytina střechy i stěny

 

 

Oblíbeným stavebním prvkem jsou trapézové plechy, které jsou tvarované a využívají se jako krytina či k opláštění. Obvykle jsou povrchově upraveny zinkem, plastem nebo barevným lakovým nátěrem. Barevný trapézový plech slouží architektům k různým výtvarným kreacím. Například obchod s hutním materiálem Technimat nabízí plechy válcované za tepla i za studena, černé i pozinkované, nášlapné nebo děrované. Jsou k dispozici jako tabule nebo ve svitcích. Kromě plechů má Technimat v sortimentu další hutní materiál, například betonářskou ocel, trubky, jakly i tvarovanou ocel.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.technimat.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22