logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 40995137 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Profilová ocel je základem většiny konstrukcí

Profilová ocel je základem většiny konstrukcí

 

Základem konstrukcí u malých i velkých objektů, například skladových a prodejních hal, je profilová ocel. Je typická otevřeným průřezem ve tvaru velkých písmen T, U, H a L a jejich odvozenin, které se liší délkou ramínek v průřezu. Tvar průřezu a tloušťka oceli rozhodují o tom, k jaké konstrukci a do jakého místa bude použita. Projektanti navrhují využití profilové oceli podle požadavků na nosnost stavby i dalších prvků. Například silnostěnná ocel bude základem hlavních nosníků, slabší ocel se použije na konstrukce, které už nebudou tak zatíženy. Její výhodou je, že při stejné nosnosti zabere podstatně méně místa než například betonový sloup nebo cihlová stěna.

 

 

Profilová ocel se spojuje svařováním, šrouby nebo nýty

 

 

Profilová ocel může být spojována svařováním, šrouby nebo nýty. Konstrukce se připravují buď mimo vlastní stavbu a na místo se dovezou, což je výhodné, protože se jednotlivé díly smontují ve výrobní hale, nebo se nařežou a spojí přímo na místě. Profilová ocel je vhodná pro manipulaci, zpracování i montáž. Lze ji použít v exteriéru nebo v interiéru. Aby byla odolná vůči povětrnostním vlivům, natírá se různými nátěry, nebo se už ve výrobě pokryje tenkou vrstvou kovu, nejčastěji zinkem. Takzvané žárové zinkování je velmi kvalitní ochrana proti vlhkosti.

 

 

Profilová ocel se vyrábí válcováním v ocelárnách

 

 

Do kategorie profilová ocel se občas zařazují i jakly, což jsou profily uzavřené, většinou čtvercového nebo obdélníkového průřezu.  Slouží také jako nosníky nebo materiál pro drobnější konstrukce používané jako základ například počítačových stojanů a polic, případně pro nábytkářský průmysl. Z ocelových konstrukcí se montují nejen skladové haly, přístřešky, ale také rodinné domy. Ocelové nosníky se vyrábějí válcováním v ocelárnách na válcovacích stolicích za tepla nebo za studena. Tvářením ocele za studena se docílí mimořádné přesnosti.

 

Zdroj.https://www.pressweb.cz/

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby