logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 28689076 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Podzimní škola pro ovocnáře čeká v Hostětíně

Podzimní škola pro ovocnáře čeká v Hostětíně

 

Jak můžete ještě lépe pečovat o svoje sady a ekologicky je chránit proti chorobám a škůdcům? Jak založit sad nový? To se dozvíte o víkendu 16.-17. září 2017 Hostětíně. Spolky Tradice Bílých Karpat a Centrum Veronica zde pořádají ovocnářský seminář a odbornou exkurzi do krajiny ovocných stromů, kterými jsou Bílé Karpaty poseté. 

 

Byť je parné léto, zahrádkáři a ovocnáři se již těší na podzim a bohatou úrodu. Jak můžete ještě lépe pečovat o svoje sady a ekologicky je chránit proti chorobám a škůdcům? Jak založit sad nový? To se dozvíte o víkendu 16.-17. září 2017 Hostětíně. Spolky Tradice Bílých Karpat a Centrum Veronica zde pořádají ovocnářský seminář a odbornou exkurzi do krajiny ovocných stromů, kterými jsou Bílé Karpaty poseté. 

 

Zájemci o ekologické sadaření se mohou zúčastnit odborného semináře, který vede Ing. Stanislav Boček, PhD. Dozví se o tom, jak pečovat o sad, jak a proč podporovat biodiverzitu, o metodách prevence výskytu chorob a škůdců i o ochraně proti houbovým chorobám. Nezbytnými souvisejícími tématy jsou výživa stromů a péče o půdu.

 

Další připravovanou akcí je exkurze do krajiny ovocných stromů, jejímž průvodcem bude „potulný sadař“, odborník a ovocnář Ing. Ondřej Dovala. Exkurze je určena především pro majitele sadů a pěstitele, kteří se chtějí seznámit se starými odrůdami, které dodnes v krajině nalézáme. Seznámit se, uvidět, ochutnat. Navštíví rozsáhlý starý sad, budou moci posoudit proběhlé zmlazovací zákroky na jednotlivých stromech.

Dozví se o obhospodařování zdejší krajiny, o mapování a záchraně starých krajových odrůd ovoce, o významu extenzivních sadů.

 

Na podzim bude také připravena exkurze ke zpracovatelům ovoce. Můžete se těšit například na poznání ekologické moštárny v Hostětíně, výrobce biolád ve Starém Hrozenkově, výrobce tradičních povidel a sušeného ovoce v Komni či na výrobce ovocných nápojů nebo lihovin. 

 

Informace o připravovaných akcích naleznete na www.hostetin.veronica.cz. Na všechny akce je nutno se přihlásit. Kontakt: jan.talas@veronica.cz.

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22