logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 32630610 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Předejděte sporům. Rychlé a pohodlné napuštění bazénu!

Předejděte sporům. Rychlé a pohodlné napuštění bazénu!

 

Než omezovat sousedy, když napouštíte bazén ze sítě, je rychlejší, efektivnější a výhodnější nechat si dovézt vodu cisternou vodárenské společnosti 

 

Místo zdlouhavého napouštění zahradního bazénu z vodovodní sítě, které s sebou může přinést řadu nepříjemností, si můžou lidé nechat dovézt vodu cisternou Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava až domů. Vodárenská společnost v letošním roce zjednodušila a zpřehlednila cenovou politiku této služby. Proces bude výrazně rychlejší a nedotkne se negativně okolních odběratelů.
Opatrnost je na místě také v případě napouštění bazénu ze studny. Je vhodné si nechat provést rozbor v laboratoři, zda je voda ke koupání vhodná.

 

 

Teplé jarní počasí a blížící se léto v letošním roce uspíšilo napouštění zahradních bazénů. V jejich množství na počet obyvatel je Česká republika evropským lídrem. Bazénů u domů v našich městech a vesnicích s rozšiřující se zástavbou do krajiny stále přibývá. Jak správně postupovat a které zásady dodržovat, aby se lidé vyhnuli zklamání v podobě zakalené vody nebo předešli problémům ve vodovodní síti? Je efektivní napouštět bazén ze sítě, nebo je lepší svěřit celý proces do rukou profesionálů?

 

 

„Problémy mohou přijít v momentě, kdy se rozhodne větší množství odběratelů v lokalitě napouštět prostřednictvím přípojky bazén ve stejný čas, a lidé ho chtějí mít navíc napuštěný co nejrychleji. Při náhlém zvýšení odběru může dojít ke změnám hydraulických poměrů vyvolaným vysokou rychlostí proudění vody v potrubí. To má za následek uvolňování usazenin a zákal vody, který se může dostat do poměrně širokého okolí. Nárazové odběry mohou také způsobit pokles tlaku vody. To se negativně projeví u ostatních odběratelů, kteří můžou být omezeni v odběru ze sítě,“ říká ředitel vodovodů společnosti SmVaK Ostrava Milan Koníř.

 

Nepříjemným situacím lze předejít dodržováním několika základních pravidel. Bazén je vhodné napouštět pozvolna, klidně několik dnů a ideálně mimo odběrové špičky. Nejlépe přes noc ve všední den.

 

 

„Existuje ale elegantnější, rychlejší a pohodlnější řešení. Když si lidé nechají dovézt vodu do bazénu cisternou, vyhnou se nepříjemnostem, které by mohly nastat. Budou mít navíc jistotu, že nebudou nijak omezovat své sousedy – předejdou tím případným sousedským sporům. V loňském roce jsme ke spokojenosti našich odběratelů napustili více než sto bazénů. Nejaktivnější byli v tomto ohledu lidé na Opavsku,“ vysvětluje Koníř.

 

Zájemci o dovoz vody k naplnění svého bazénu a autocisterny se mohou obrátit na zákaznickou linku SmVaK Ostrava 800 292 400, kde jim budou poskytnuty detailní informace o možnosti dodávky a ceně dle parametrů bazénu. Linka je bezplatná a je v provozu v pracovní dny od půl osmé ráno do osmi hodin večer.

 

Cena za napuštění se odvíjí od vzdálenosti od nejbližšího střediska SmVaK Ostrava, které službu poskytuje, a objemem bazénu. V případě, že je možné bazén navézt jednou cisternou, činí cena do vzdálenosti deseti kilometrů 1140 korun.

 

 

Opatrnost je na místě také v případě, že si lidé napouštějí bazén ze své studny. Je žádoucí si nejdříve nechat ve specializované laboratoři prověřit, zda je voda ke koupání vhodná. Obrátit se je možné například na laboratoře společnosti Aqualia infraestacturas inženýring (www.ai-inzenyring.cz).

 

 

„Kromě základních chemických ukazatelů, jako jsou hodnota pH nebo tvrdost vody doporučujeme sledovat i bakteriální znečištění, které by mohlo být příčinou nepříjemných kožních či zažívacích problémů. V případě vyšší tvrdosti vody také dochází k reakci s  prostředky k dezinfekci vody a mohou se vysrážet některé kovy. To má za následek nejen tvorbu vodního kamene a povlaků na stěnách bazénů, ale třeba i nevzhlednou barvu vody,“ říká vedoucí laboratoří společnosti Aqualia infraestructuras inženýring Lucie Chlebková.

 Zdroj:www.smvak.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22