logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 33731927 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Poslední trendy v repromedicíně, které zvyšují šance na otěhotnění

Poslední trendy v repromedicíně, které zvyšují šance na otěhotněníPoslední trendy v repromedicíně, které zvyšují šance na otěhotněníPoslední trendy v repromedicíně, které zvyšují šance na otěhotnění

 

Reprodukční medicína je na poli lékařství pořád relativně mladým oborem, vždyť první dítě ze zkumavky přišlo na svět teprve před 41 lety. Ovšem díky moderním technologiím a testům se tato oblast posouvá neustále kupředu a lidé potýkající se s neplodností mají stále vyšší šanci, že na konci léčby bude jejich vlastní zdravé dítě. Na této cestě pomáhá párům letos už 20 let také brněnská klinika Repromeda, která nabízí všechny dostupné moderní metody léčby. K těm nejnovějším patří například transfer embrya do dělohy pod ultrazvukem či nový inkubátor pro embrya MIRI s 12 pozicemi. Stále častější investicí do budoucnosti v oblasti reprodukce je také social freezing, a to nejen u nás, ale i v zahraničí.

 

 

 

Díky ultrazvuku větší přesnost embryotrasferu

 

 

Proces umělého oplodnění se skládá z několika důležitých kroků, od vyšetření páru až po závěrečný embryotransfer. A právě při přenosu oplodněného vajíčka do dělohy začali nově lékaři využívat ultrazvuk, díky kterému mají celý transfer ještě více pod kontrolou – přesně vidí, kam embryo při proceduře umisťují. „Embryotransfer se provádí pomocí tenké kanyly přes děložní hrdlo, kdy do dělohy umístíme oplozené vajíčko. Nyní si navíc prostor dělohy při přenosu vizualizujeme pomocí ultrazvuku, takže lékaři přímo vidí, kam embryo z katetru vypouští. Pro ženu se tím ale nic nemění, jedná se o nebolestivý ambulantní výkon, po kterém mohou klientky odejít domů,“ vysvětluje MUDr. Kateřina Veselá, PhD., ředitelka a lékařka z reprodukčního centra Repromeda. Počet zaváděných embryí pak záleží na konkrétním páru a domluvě s lékařem, ale ve většině případů se dnes přenáší pouze jedno embryo. I podle statistik zavedení více oplodněných vajíček nijak nezvyšuje šanci na otěhotnění, naopak se zvyšuje podíl vícečetných těhotenství.

 

 

 

Inkubátor, který dokonale napodobí tělo matky

 

 

Přístroj MIRI Time-lapse s 12 pozicemi, který měla k dispozici jako první na světě klinika Repromeda, se snaží co nejlépe napodobit přirozené prostředí ženského těla, ve kterém se na úplném začátku těhotenství embryo vyvíjí. Kromě funkce inkubátoru je také schopný nepřetržitě sledovat vývoj každého oplodněného vajíčka, díky čemuž mu mohou lékaři poskytnout tu nejlepší péči. Během kultivace navíc není nutné embrya přemísťovat pod mikroskop, takže nedochází k narušení podmínek, jako je teplota nebo složení atmosféry, které jsou pro správný vývoj důležité. „MIRI Time-lapse má k dispozici 12 pozic, tedy oddělených komůrek. Každá z nich je určená k samostatné kultivaci embryí páru podstupujícího u nás léčbu neplodnosti. Díky vyhřívaným komůrkám můžeme sledovat jejich individuální růst a rozvoj, což nám následně umožňuje vybrat pro transfer to nejkvalitnější embryo, čímž se výrazně zvyšuje šance na otěhotnění. U nás navíc přístroj MIRI využíváme při léčbě automaticky, ostatní kliniky mají Time-lapse monitory zpoplatněny,“ vysvětluje MUDr. Kateřina Veselá, PhD. 

 

 

 

Zamrazení „na později“

 

 

Průměrný věk prvorodiček rok od roku roste, proto se stále častěji vyhledávanou službou stává social freezing, tedy zamražení pohlavních buněk tzv. na později. Metoda je vhodná pro obě pohlaví, ale zejména u žen zaznamenala v posledních třech letech zvýšený zájem i klinika Repromeda. „Ženy v dnešní době chtějí ještě před založením rodiny často cestovat či se věnovat kariéře. Bohužel ale lidská plodnost s těmito plány nepočítá a začíná po 28. roku ženy klesat. V pozdějším věku tak může mít žena s přirozeným početím problém. Je tedy na zvážení, zda si nenechat ještě kvalitní pohlavní buňky zmrazit „na později“. V zahraničí tuto metodu zaplatila manažerkám například firma Google, takže možná je jen otázkou času, kdy se toho dočkáme i u nás,“ komentuje MUDr. Kateřina Veselá, PhD. Muži metodu social freezing využívají už delší dobu ve větší míře, obzvláště onkologičtí pacienti nebo muži s rizikovým povoláním. Statisticky se tak pořád více zamrazují spermie, a to i proto, že odběr mužských pohlavních buněk je v podstatě rychlý a bezbolestný.

 

 

 

Více informací naleznete zde.

 

 

 

 

O Repromedě

REPROMEDA je klinika reprodukční medicíny a preimplantační genetické diagnostiky. Vznikla v roce 1999 jako nové pracoviště zkušených odborníků v oblasti reprodukční medicíny. Tým vede odborný zástupce centra, primář MUDr. Jan Veselý, CSc., dlouholetý odborník na asistovanou reprodukci, a ředitelka centra, MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D., členka mezinárodních organizací zabývajících se výzkumem a organizací léčby neplodnosti s využitím genetické diagnostiky. Na kvalitu postupů a procesů dohlíží prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc., člen týmu podílejícího se na narození již zmíněného prvního středoevropského dítěte po mimotělním oplodnění. V roce 2000, celkem 18 let po narození prvního českého dítěte ze zkumavky, se stala právě klinika REPROMEDA prvním pracovištěm ve střední a východní Evropě, kde došlo k těhotenství po užití preimplantačního genetického testování (PGT). REPROMEDA se zaměřuje především na léčbu neplodnosti, darování a uchování vajíček a spermií, prediktivní a preimplantační genetické testování a alternativní medicínu v léčbě neplodnosti.


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22