logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 61518027 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Bonus a malus, jak ovlivní vaše povinné ručení?

Bonus a malus, jak ovlivní vaše povinné ručení?

 

Relevantnost a optimalizace nejsou jen výrazy spojované s internetovou reklamou. Již nějakou dobu existuje něco podobného i v reálném motorovém světě. Dnes jsou pojišťovny schopné vypočítat vaši relevanci a zjistit za kolik byste měli povinné ručení zaplatit, podle vaší řidičské minulosti. Takže už nestačí optimalizovat jen vaše stránky pro podnikání, ale dnes musíte pracovat i na řidičské minulosti, abyste dostali, co nejlevnější povinné ručení.

 

 

Bonus a malus, co to vlastně je?

 

 

Bonus a malus v průběhu vašeho řidičského života bude ovlivňovat cenu povinného ručení. Dříve jste dostávali jen odměny za vaše řidičské schopnosti v tom pozitivním slova smyslu. Většinou se jednalo o slevy na povinném ručení. Tato výhoda zůstává a některé pojišťovny jsou schopné slevit až 60 %. Naopak se ale rozhodli, kromě odměn, nešikovné a zbrklé řidiče potrestat. Takže nejen, že můžete přijít ke slevě na povinném ručení, pokud vám ale řízení moc nepůjde a často způsobíte nehody, na povinném ručení si připlatíte. Některé pojišťovny zavádí i ceny podle věku. Délka aktivního řízení měla také vliv na ceny povinného ručení, teď se k ní má přidat i věk řidiče. Pokud jste tedy osmnáctiletý řidič, který hned v prvním měsíci způsobí dopravní nehodu, raději se připravte na vyšší sazbu za povinné ručení.

 

 

Co jste možná (ne)věděli

 

 

Možná jste netušili, přestože to z vysvětlení obou termínů vyplývá, že bonus i malus se vztahuje nikoli k automobilu, ale k osobě, která automobil pojistila. To také znamená, že bonus i malus zůstává neustále platný po celou dobu, kdy tato osoba řídí a zřizuje si nové povinné ručení. Můžete ho tedy jednoduše převádět tím, že ukončíte jednu smlouvu a druhou uzavřete.

Pro vás, jako podnikatele, může být výhodná i možnost převodu bonusu nejen mezi manželi (pokud zakládáte rodinnou firmu), ale hlavně mezi vozidly pro osobní účely a vozidly určenými k podnikání. Tato výhoda se vztahuje především k řidičům, kteří podnikají jako živnostníci.

 

Zdroj:http://www.pressweb.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu