logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 64049788 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

TSK OPRAVILA A ROZŠÍŘILA ČÁST PÁTEŘNÍ CYKLOSTEZKY A2

TSK OPRAVILA A ROZŠÍŘILA ČÁST PÁTEŘNÍ CYKLOSTEZKY A2

 

 

Frekventovaná pražská cyklostezka A2 prošla v úseku od mostu Závodu Míru po Lahovický most rekonstrukcí. V rámci stavebních prací se Technická správa komunikací postarala o opravu povrchu a v některých úsecích byla cyklostezka rozšířena, což umožní bezpečnou a pohodlnou přepravu i při hustším provozu.

 

 

 

V pondělí 17. května Technická správa komunikací slavnostně zahájila provoz cyklostezky A2 v opraveném úseku okolo Radotínského mostu ve Zbraslavi. Hlavní rekonstrukční práce probíhaly v loňském roce, a to mezi 15. červencem a 16. prosincem. Letos na jaře nechala TSK provést kompletní sadové úpravy, doplnit vodorovné dopravní značení dotčených částí a rekonstrukci dokončila.

 

 

 

„Za poslední rok čím dál více Pražanů jezdí na kole a chodí pěšky. Potvrzují to i čísla ze sčítačů, kdy počet průjezdů cyklistů meziročně vzrost o 38 %. V Praze přibylo až 80 tisíc nováčků, kteří si poprvé zkusili městskou cyklistiku. Celkem 340 tisíc lidí se loni projelo na kole po Praze. Naštěstí jsme dostatek úsilí věnovali přípravě projektů, abychom dnes mohli začít sklízet ovoce v podobě nových stezek. Letos jich bude téměř za půl miliardy a oprava, rozšíření a vyasfaltování chybějícího úseku jedné z nejoblíbenějších cyklostezek je jedna z nich,“ uvádí Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy.

 

 

 

Cyklotrasa A2 patří k jedněm z nejoblíbenějších a nejvytíženějších v hlavním městě. Z toho důvodu se v rekonstruovaných úsecích přistoupilo také k jejímu rozšíření z 2,5 metru na tři metry. Na svazích nad gabionovými zdmi přibyly také dvě řady stromořadí.

 

 

„Rekonstrukci potřebovala zejména část cyklostezky v oblasti náspu. Ten začal po povodních sedat, čímž došlo k poškození povrchu komunikace,“ popisuje okolnosti stavební akce Josef Richtr, náměstek generálního ředitele Technické správy komunikací zodpovědný za oblast investic. „Upravený svah jsme stabilizovali pomocí nově vystavěných zdí o délce 170 metrů. Horní hranu gabionových zdí jsme, stejně jako nebezpečné úseky stezky, osadili zábradlím,“ vyjmenovává provedené práce. O ty se postarala společnost SWIETELSKY stavební, Dopravní stavby Střed, oblast Praha. Podle jejího ředitele Richarda France místy náročnější než samotná stavba byla komunikace s veřejností. „Sice byla vyznačena náhradní objízdná trasa pro cyklisty i pěší, ale leckteří toho nedbali. Takže vedle stavební odbornosti to chtělo i dost empatie a psychologie,“ dodává s úsměvem. 

 

 

 

„Vítáme rozšíření a úpravy nejvytíženější cyklostezky v Praze. Naším cílem je pokračovat v těchto úpravách i na dalších úsecích, aby cyklostezka A2 poskytla maximální komfort všem Pražanům, ať už cyklistům, běžcům, bruslařům, či chodcům na jejich procházkách podél Vltavy,“ říká Vojtěch Kos, první místostarosta Prahy 12.

 

 

 

Právě završené stavební práce jsou součástí uceleného konceptu na podporu rozvoje cyklistické infrastruktury v metropoli. V letošním roce se Technická správa komunikací plánuje soustředit zejména na propojení jednotlivých cyklistických tras na území hlavního města.

 

 

 

 

V těchto dnech probíhají dokončovací práce na páteřní cyklostezce A2 na jihu Prahy, kde je již nyní průjezdný půl kilometru dlouhý úsek stezky Zbraslav–Jarov (II. etapa), který chyběl kvůli nevyřešeným majetkoprávním vztahům. Léta zde byla pouze polní cesta. Další dokončovanou částí stezky A2 je překlenutý brod na Ohrobeckém potoku, kde proběhlo zatrubnění vodního toku s novou konstrukcí cyklostezky v místě hospodářského přejezdu.

 

 

 

Další novinkou, která na cyklisty čeká v nejbližších dnech, je dokončení rekonstrukce a rozšíření stezky A1 v úseku od přemostění Radotínského potoka k ulici Šárovo kolo.

 

Zdroj:https://www.tsk-praha.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu