logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 32682084 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Evropské značení pneumatik

Evropské značení pneumatik

 

O energetickém štítku na spotřebičích (např. u lednice, pračky, myčky na nádobí) by měl vědět každý spotřebitel. Evropská unie přichází s další novinkou a to s obdobnými štítky pro pneumatiky. Od listopadu 2012 bude v platnosti nové Evropské značení pneumatik.

 

Jedná se o to, aby se spotřebitelé dozvěděli informace o kvalitě nakupovaných pneumatik. Nový štítek posouvá hodnocení o krok vpřed před energetickými štítky pro domácí spotřebiče. Nejen že poskytuje údaje o energetické účinnosti a ekologickém dopadu pneumatiky, ale poskytuje také údaje o její bezpečnosti prostřednictvím ukazatelů brzdění na mokru.

 

Od listopadu 2012 je nový štítek povinný ve všech členských státech EU. (nařízení Evropské komise č. 1222/2009). Všechny pneumatiky pro osobní, nákladní a lehké nákladní vozy musejí mít nálepku nebo být prodávány s označením jistých parametrů. Závodní pneumatiky, profesionální terénní a motocyklové pneumatiky nejsou dotčeny novým evropským nařízením o značení pneumatik.

 

Štítek informuje o třech vlastnostech pneumatiky: Hlučnost měřená v decibelech - Pneumatika produkuje hluk při kontaktu s vozovkou. Hlučnost je v procesu vývoje pneumatiky důležitým parametrem , záběr na mokru - Pneumatiky s vynikající přilnavostí znamenají kratší brzdné vzdálenosti na mokré vozovce, lepší ovládání na mokré vozovce, stabilnější zatáčení a ostré zatáčení na mokru, spotřebu paliva - menší valivý odpor znamená méně energie potřebné k udržení pohybu a tedy méně spotřebovaného paliva.

Zdroj:http://www.mojeclanky.cz
Zdroj foto:http://www.pneu360.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22