logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 32682074 | 2019
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Štítkování pneumatik může být matoucí

Štítkování pneumatik může být matoucí

 

Na skutečnost, že štítkování pneumatik, podobně, jako to známe z elektrických spotřebičů, typicky ledniček, může ve finále spotřebitele vést ke špatnému výběru pneumatiky, varují dopravní experti.

 

Pneumatiky se při výrobě testují na více jak padesát různých hledisek a parametrů. Mezi nejdůležitější patří ovládání na mokru, odolnost proti aquaplaningu, výdrž, brždění za různých povětrnostních a meteorologických podmínek, stabilita, jízda na různých površích atd.

 

Štítky však hodnotí jen několik málo z nich, vlastně jen tři. Neřeší například vůbec rozdíl mezi letními a zimními pneu. Zimní pneumatiky tak na první pohled podle štítu padají do nižších kategorií.

 

 

Štítkování pneumatik zavedlo nařízení Evropské unie, a vizuálně ukazují na stupnici od A do G metriku spotřeby paliva a přilnavost za mokra společně s hlukem z pneumatik. Cílem mělo být zvýšení bezpečnosti a propagaci energeticky úspornějších pneumatik společně s nízkou hladinou hluku. Faktem je, že pneumatiky „vyladěné" pro tyto štítky, nemusí být ve skutečnosti vůbec tím správným řešením pro váš vůz. Proto by se měl zákazník vždy spolehnout na radu specialisty.

 

 

Zdroj: http://pneu.extralevne-pneu.cz
Zdroj:http://www.pressweb.cz

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22