logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 46874294 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Větrejte moderně: bez otevřených oken a levněji

Větrejte moderně: bez otevřených oken a levněji

 

Rekonstrukce nebo stavba nového domu je ideální příležitost k instalaci systému řízeného větrání s rekuperací. Kromě moderního a tepelně úsporného způsobu výměny vzduchu snížíte prašnost v domácnosti a rodiny alergiků ocení filtry větrací jednotky, které zachycují pyly.

 

 

Speciálně pro rodinné domy nebo i prostornější byty vyvinuli v německé firmě STIEBEL ELTRON centrální větrací jednotku VRC-W 400. Představuje výkonné a spolehlivé srdce soustavy, která se postará o bezproblémový chod ventilace spolu s co nejvyšší účinností a minimálním hlukem.

 

 

Nástěnná větrací jednotka patří k nejkvalitnějším řešením na trhu, její součástí jsou extrémně tiché, spolehlivé a úsporné ventilátory i vysoce účinný výměník pro zpětné získávání tepelné energie. Plechová konstrukce jednotky zajišťuje její zvýšenou odolnost a vzhledem k odhlučnění ji můžete umístit i jinde než v technické místnosti ? díky čistému a modernímu designu se zařízením můžete pochlubit i před hosty.

 

 

Režim jednotky se mění automaticky

 

 

Nemusíte se bát, že zapomenete „naladit“ správný režim. Zařízení je možné naprogramovat na různá časová období na celý týden ? například když jste v práci, není nutné větrat tak intenzivně, jako když je doma celá rodina.

 

 

Kromě rekuperace, kdy se zachycuje velká část tepelné energie z odpadního vzduchu, která ohřívá čerstvý přiváděný vzduch, je možné díky speciálnímu entalpickému výměníku předejít přílišnému vysoušení vnitřního vzduchu.

 

 

Pro byty, domy, komerční budovy ? i s dotací

 

 

Zařízení VRC-W 400 má certifikaci pro použití v pasivních budovách, maximální vzduchový výkon 400 m3/h umožňuje instalaci nejenom v rodinných domech, ale i ve větších bytech nebo menších administrativních budovách. Pořízení jednotky vyžaduje investici okolo sto tisíc korun, peníze se však brzy vrátí díky využití až 94 % tepelné energie z odpadního vzduchu.

 

 

Finančně méně náročné řešení představuje decentrální větrací jednotka VLR 70 L Trend EU, která je vhodná pro menší domácnost a vyjde na zhruba deset tisíc korun. Firma STIEBEL ELTRON nabízí i řadu dalších zařízení pro řízené větrání vzduchu, její odborníci vám pomůžou vybrat řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

 

 

Na instalaci systémů řízeného větrání je možné získat dotaci: pro veřejné budovy z operačního programu Životní prostředí/Výzva 146 ve výši 70 % nákladů, v rodinných domech z programu Nová zelená úsporám ve výši 75 000 korun pro decentrální nebo 100 000 korun pro centrální systémy.

 

 

::

V Česku byla společnost STIEBEL ELTRON založena v roce 1991. STIEBEL ELTRON vyvíjí a vyrábí od roku 1924 produkty na nejvyšší technické úrovni. Patří celosvětově k technologickým lídrům v oblasti ohřevu vody, vytápění a obnovitelných zdrojů energie. Koncern je rodinnou firmou, má šest mezinárodních center výroby, 24 prodejních společností a zastoupení ve více než 120 zemích. Zhruba 40 % obratu pochází ze zahraničí. Na celém světě firma zaměstnává více než 3700 lidí.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby