logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 42105318 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

NOVÁ CYKLOSTEZKA CHOLUPICE – DOLNÍ BŘEŽANY ZPROVOZNĚNA

NOVÁ CYKLOSTEZKA CHOLUPICE – DOLNÍ BŘEŽANY ZPROVOZNĚNANOVÁ CYKLOSTEZKA CHOLUPICE – DOLNÍ BŘEŽANY ZPROVOZNĚNA

 

V polovině září 2020 dokončila Technická správa komunikací (TSK) cyklostezku Cholupice – Dolní Břežany. Stavební práce začaly v květnu tohoto roku, a to v úseku od Dolních Břežan (u altánu) a dále k napojení slepé ulice K Břečkám. Cyklostezka byla vybudována na žádost městské části jako místní priorita bezmotorové dopravy, která má propojit Cholupice a Dolní Břežany.

 

 

 

„Podporou aktivní dopravy plníme to, co jsme Pražanům slíbili při schválení Plánu udržitelné mobility v květnu 2019. Dlouhodobá podpora cyklistické a pěší dopravy má pozitivní dopady na životní prostředí v Praze a zdraví místních. Cyklistická infrastruktura je zapotřebí v každém moderním a zdravém městě. Důležité je do příprav zapojit také městské části, které vědí, co právě jejich obyvatelé potřebují,“ říká Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro dopravu.

 

 

 

Výstavba cyklostezky proběhla v trase původní úvozové cesty. Délka této cyklotrasy je zhruba 1200 m a šířka 2,5 – 3 m. Stezka je vybudována s asfaltovým povrchem pro snadnější pohyb handicapovaných a kočárků. Celá stezka je koncipována i jako výletní procházkové místo pro občany obou obcí.

 

 

 

V současné době jsou dokončeny dvě části, zbylá třetí (prostřední) část čeká na vyřešení majetkoprávního sporu.

 

 

 

Zhotovitel: Skanska, a. s.

 

Zdroj:https://www.tsk-praha.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby