logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36477478 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Aromaterapie: základní tahy

Aromaterapie: základní tahy

 

Hlazení
Na zadní části těla můžeme aplikovat silný tlak - na nohou používejte dlaně, prsty a pěsti, záda můžete masírovat i předloktím. Můžete používat obě ruce současně nebo jednu po druhé a dodržovat přitom pravidelný rytmus. Postupujte od chodidel ke kolenům a tahy třikrát až čtyřikrát opakujte. Pak pokračujte stejným způsobem od kolen k hýždím, nahoru na záda a k zadní části paží. Můžete postupovat i opačným směrem a začít rameny, pokračovat dolů po pažích a nakonec promasírovat nohy. Pracujte systematicky a rytmicky.
Když pracujete na přední části těla, začněte rameny, pokračujte dolů po pažích a potom přes hruď k břichu. Na přední části nohou a na chodidlech můžete zatlačit silněji. Na chodidlech tlačte silně, protože slabý tlak by mohl lechtat, což nijak neuvolňuje.
Když masírujete sami sebe nebo svého partnera, používejte na obličeji jenom prsty a provádějte lehké tahy směrem zdola nahoru. Začněte pod bradou a udělejte tři nebo čtyři tahy směrem k oblasti spánků, potom napříč rty a pod nosem, přes nos ke spánkům a konečně přes čelo od středu do stran.

 

aroma 1 

Shrabování
Při tomto způsobu masáže používejte k hrabání po nohou a pažích konečky prstů. Prohrabejte záda od stran k páteři, a to vždy jen jednu stranu. Používejte pevný, ale nikoli tvrdý tlak a obličej masírujte jen velice lehce.

Rotace a tlačení palci
Při rotaci pohybujte palcem (palci) v malých kroužcích, abyste oblast zasáhli do hloubky. Velkého tlaku dosáhnete tak, že do palců spustíte váhu těla a chvilku držíte. Při lehčím působení můžete aplikovat tlak  i rotace na oblasti krku a tváře.

 

aroma2

Hnětení
V oblastech s více svaly se jednou rukou opřete o tělo partnera a pěstí  druhé přes tělo přejíždějte. Všude jinde používejte palce, jimiž budete pevně přejíždět se závěrečným štípnutím k napjatým prstům druhé ruky.

 

aroma 3

Masáž třením
Dlaněmi nebo hranami rukou třeme partnerovo tělo klouzavým pohybem jedné ruky po druhé jako při řezání pilou.

Tlučení / Sekání
Nejsilněji působí vzájemně propojené ruce, kterými tlučete do těla. Když použijete ruce jednotlivě jednu po druhé, bude jejich pohyb připomínat bubnování. Na citlivější oblasti je nejvýhodnější použít ruce spojené do tvaru misky.

Zdroj: Masáž
Nakladatelství Svojtka&Co.
www.svojtka.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22