logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 36477133 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Anticelulitidní masáž

Anticelulitidní masáž

 

Mnoho z nás si pod pojmem anticelulitidní masáž představí intenzivní a bolestivou masáž. Podle odborníků není intenzivní masáž zrovna dobrým řešením. Pouze odborně vyškolení maséři a terapeuti dokáží odhadnout správnou míru tlaku na pokožku a provádí opravdu účinné hmaty, díky nimž z těla odvádějí přebytečnou tekutinu včetně zplodin matabolismu. Většina nezkušených laiků tuto sílu nedokáže odhadnout, tlačí na pokožku příliš silně nebo používá nesprávné pohyby. Následkem bývají poškozená kolagenová vlákna, zpomalený tok lymfy a hromadění tekutin ve tkáních.

Správně provedená masáž může být ale neuvěřitelně účinná. Podle čínských vědeckých odborníků dochází při masáži ke zvýšení tělesné teploty, a tím i k otevírání mezibuněčných prostor. Lymfa pak může proudit mnohem snáze a rychleji.

Co je tedy správná masáž? Jak má být prováděna? Nejúčinnější je bezesporu manuálně prováděná lymfatická drenáž. Využívá dlouhé a velmi jemné tahy rukou v kombinaci se speciálními pohyby, které vedou ke stimulaci toku lymfy.

Manuálně prováděná lymfatická masáž patří pouze do rukou odborníků. Jinak by mohlo dojít k poškození celého lymfatického systému a zhoršení celkového stavu. V tomto případě dejte určitě na doporučení kvalitního zdravotnického kosmetického centra. Základní lymfatickou masáž se však můžete naučit sama.

Dejte pozor, aby vámi prováděné pohyby byly jemné a dlouhé. Pouze tak nedojde k poškození kolagenových vláken a lymfatických cév.

1 nohy

♥ Začněte dolními končetinami. Provádějte dlouhé a jemné tahy rukou směrem od kotníků ke kolenům. Masírujte končetiny jak z přední, tak i ze zadní strany.

♥ Pokračujte jemnými tahy přes stehna z přední i zadní strany směrem k tříslům.

 

masaz1

2 paže

♥ Dlouhými, jemnými tahy masírujte celé horní končetiny od zápěstí k loktům.

♥ Přes lokty pokračujte výše. Všechny pohyby směřujte k podpažní jamce.

 

masaz2 

3 horní část trupu

♥ Stejnými pohyby masírujte horní část těla.

♥ Masírujte směrem ven a nahoru nebo dolů. Záleží na tom jakou oblast masírujete.

♥ Masíruje-li vám někdo záda, měl by provádět přímé tahy v oblasti horních zad a lopatek směrem k podpažním jamkám. Pohyby na krku by měly směřovat směrem k uším.

 

masaz3

4 spodní část trupu

♥ Jako poslední masírujte dolní část břicha. Oblast od pupku by měla být masírována směrem k tříslům.

♥ Masíruje-li vám někdo záda, měl by tahy provádět od boků vzhůru a současně kolem boků.

 

masaz4

Zdroj: Celulitida - Jak na ni!
Nakladatelství Svojtka&Co.
www.svojtka.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22